Corona Virus (Covid-19) salgınına karşı tedbir çalışmaları

Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından; Corona Virus (Covid-19) salgınına karşı tedbir çalışmaları kapsamında; Hayrabolu Caddesi, Gazi Caddesi, Atalar Caddesi, Anabacı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, 19 Mayıs Caddesi, Çevre yolu çift yönlü, Açık Pazaryeri, Otogar alanı gibi vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları meydan ve caddeler; 6 tanker 36.000 Lt. su, 180 Lt. dezenfektan kullanılarak yıkanmıştır.
#Corona virüse karşı tedbirler kapsamında; broşür ve kolonya dağıtımı gerçekleştirdiğimiz; bilgilendirme tırımız #Uzunköprü‘de. Tedbiri elden bırakmadan, panik yapmadan, temiz ve titiz davranarak Uzunköprü Belediyesi olarak #corona virüsüne karşı önlemlerimiz almaya devam ediyoruz.
Halkımızın sağlığı her şeyden önemli!
CoronaVirus (Covid-19) Salgınına karşı Uzunköprü Belediyesi olarak tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Görevli birimlerimiz tarafından son olarak; şehir içi toplu taşıma yapan dolmuşlar, tren garı bekleme salonu ve idari binası, tapu müdürlüğü ve kredi yurtlar kurumu kız öğrenci yurdu önlem amacıyla dezenfekte edilmiştir.
#Corona virüse karşı tedbirler kapsamında; halkımızın yoğun olarak toplandığı Telli Çeşme Meydanı’mızda bulunan banklarımız geçici olarak belediyemiz tarafından kaldırılmıştır. En kısa zamanda, sağlıklı günlerde Telli Çeşme Meydanımız yine halkımızın hizmetinde olacaktır.
Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma yapan araçlar ile kamu kurumlarına ait kamu hizmet veren resmi araçların #CoronaVirüs enfeksiyonunun yayılımına önlem ve mücadele amacıyla, düzenli ve periyodik olarak eski terminal alanında oluşturulan istasyonumuzda; araç dezenfeksiyonuna başlanmıştır.