Duyurular
   ab proje ust banner

Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının İkinci Teklif Çağrısı kapsamında desteklenen ve uygulamasına başlanmış olan “Joint Actions to Regain ATTRACTIVEness in the CBC Area (More Attractive) / Sınır ötesi bölgesinin cazibeliğin yenilenmesi için ortak eylemler (Daha Cazip),” isimli ve CB005.2.21.052 sayılı proje kapsamında Uzunköprü belediyesi tarafından 27 Kasım 2019 tarihinde saat 11’de Basın açıklaması ve projenin açılış toplantısı gerçekleştirilecektir.

Toplantı, Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.

Toplantıya projenin Bulgar ortağını temsil edecek olan Dimitrovgrad Belediye Başkan Yardımcısı Yasho MİNKOV ve proje ekibi katılım sağlayacaktır.

Etkinliğe tüm basınımız davetlidir.

Proje hakkında:

Uzunköprü Belediyesi liderliğinde Dimitrovgrad Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen proje 23 Temmuz 2019 – 23 Ocak 2021 tarihleri arasında, 18 ay süreyle uygulanacak ve proje kapsamında; Trakya bölgesinde sürdürülebilir turizm gelişimini artırmak ve bölgenin genel, kültürel ve doğal mirasının daha iyi kullanılmasıyla Uzunköprü ve Dimitrovgrad belediyelerinin potansiyelleri doğrultusunda turistik cazibelerinin arttırılmasına yönelik faaliyetler gerçekleştirilecektir. Projenin toplam tutarı 490.314,84 EUR’dur.

Proje kapsamında Dimitrovgrad Belediyesinde şehrin orta kesimindeki binalar arasındaki alanlar ve Uzunköprü'de yürüyüş yolları, bisiklet yolları içeren ve yerel kültür ve tarihi mekanların izlenmesi ve fotoğraf çekilmesi için iki kule ile yeni kentsel doğal ve yeşil turizm açık hava alanı oluşturulacaktır. Ayrıca proje çerçevesinde turizm noktalarını içeren ücretsiz mobil uygulama da oluşturulacaktır.

Projenin hedefi; sürdürülebilir turizm ve ekonominin gelişimi için turizm alanındaki altyapı yatırımlarıyla katkıda bulunulması ve geniş kitleye turizm bilgi akışın sağlanmasıdır.

Projenin sonuçları arasında; cazip ve sürdürülebilir turizm için şartlar yaratmayı sağlayacak çalışmalar yapılması, yeşil turizme katkıda bulunan alanlar geliştirilmesi, projenin farkındalığının artması için yazılım programı geliştirilmesi ve bilgilendirmeler yapılması bulunmaktadır.

ab proje alt banner

 
 

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü