Haberler

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Uzunköprü Kaymakamı Muhittin Gürel ile birlikte Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ı ziyaret etti.
Belediye Başkanlığı makamında sohbet ve karşılıklı fikir alışverişi şeklinde gerçekleşen ziyarette Başkan Özlem Becan ile bir süre sohbet eden Vali Ekrem Canalp, hayırlı olsun dileklerini ileterek çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özlem Becan, nazik ziyaretleri için Vali Ekrem Canalp ve Uzunköprü Kaymakamı Muhittin Gürel’e teşekkür etti.
Ziyaretin ardından Uzunköprü Çalıştayı’na katılan heyet, İl Kurum Müdürleri ve Uzunköprü önde gelen STK’ları ile bir araya geldi. İlçemizde yapılması istenen projeler ve taleplerin görüşüldüğü Çalıştay’da, Vali Ekrem Canalp ilgili kurum müdürlerine söz vererek çalıştaya katılanların bilgilendirilmesini istedi. 
Heyet, Çalıştayın ardından Uzunköprü Kaymakamlığı tarafından organize edilen Şehit ve Gazi Aileleri için düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde Uzunköprü Belediyesi Gençlik Korosu tarafından konser verildi.
Pop, rock müzik türü ile 90'lı yılların sevilen şarkılarını seslendiren koro üyeleri, salonu dolduran Uzunköprülülere keyifli bir gece yaşattılar.
Çok sesli ve solo olarak seslendirilen şarkıların sonunda finali İzmir Marşı ile yapan koroya salondaki izleyicilerde eşlik etti.

 
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, kutlama mesajında; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da emperyalizme karşı Türk Milletiyle beraber eşi benzerine rastlanmamış bir kahramanlık mücadelesi sergilemiş, bağımsızlık ateşini yakmıştır. Türk milleti, sömürgeci güçlerin dayattığı ve bağımlı ve onursuz bir geleceği reddetmiş, kendi geleceğini belirleme kararlılığını ele almıştır. Bu büyük günün 100. Yılı hepimize kutlu olsun. 19 Mayıs 1919, ulusumuzun başkaldırışı, bağımsızlığı uğruna, vatan toprağı için canını dahi hiçe sayarak yazdığı destansı mücadele ile tarihe damga vurmuştur. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti için bir dönüm noktası olan bu günü, aydınlık bir geleceğin teminatı olan gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız, ulusumuza, gençlerimize ve her zaman genç kalacak olan Cumhuriyetimize kutlu olsun” diye belirtti.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Uzunköprü Kaymakamı Muhittin Gürel’i makamında ziyaret etti.

Başkan Becan ziyarette, Uzunköprü Belediyesi olarak Kaymakamlık ile birlikte ortak çalışmaların devam edeceğini, ilçemiz ve vatandaşlarımızın menfaatine her projede en büyük desteği Belediye olarak üstleneceklerini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Uzunköprü Kaymakamı Muhittin Gürel, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ı tebrik ederek ilçeye yapacağı hizmetlerde Belediye ile uyum içinde çalışarak toplumsal fayda sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Her yıl geleneksel olarak yaza girişin kutlandığı Dallık - Bülbül gününün gidiş tarihi Belediye Encümeni'nin aldığı karar doğrultusunda 9 Haziran 2019 Pazar günü olarak belirlenmiştir.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Edirne Valisi Ekram Canalp’i makamında ziyaret etti.
Başkan Becan ziyarette, Uzunköprü belediyesi olarak tüm kamu kurumları ile birlikte hareket ederek, Uzunköprü’ye en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Edirne Valisi Ekrem Canalp, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ı tebrik ederek ilçeye yapacağı hizmetlerde başarılar diledi.

Uzunköprü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde sivrisinekle mücadelede kapsamında sistemli bir çalışma programı uygulayarak, termal sisleme yöntemi ile kanalizasyon sistemi, foseptikler ve lağımlar, larvasit uygulama ile sivrisineklerin üreme alanlarını oluşturan Ördekli göl, Yeniköy ve Çöpköy mahalleleri içi ve çevresinde bulunan dere, su yalağı ve durgun su alanları, ilçe merkezinde ova kısımlardaki çeltik alanlarına yakın kısımlar ile mahalle aralarındaki bataklık, menfez, kanalizasyon, dere, su yalağı ve suların kontrolsüz dağıldığı alanlar gibi her türlü durgun su alanlarında larva ve ergin sivrisinek mücadelesi yapılmaktadır.

Sivrisinekler yumurta, larva ve pupa dönemlerini sucul ortamlarda geçirirler. Bir dişi sivrisinek sucul ortamda ortalama 200-400 yumurta bırakmaktadır. Bu yüzden sucul ortamlarda larva ile mücadele sivrisinek oluşumunu önlemede büyük önem taşımaktadır.

Hava sıcaklığının 15˚C’nin üstüne çıktığı Şubat ayından bu güne kadar 21 günde bir tekrarlanarak 48 bölgede 315 noktada 117.000 m2 alanda larva kontrolü yaparak, Sağlık Bakanlığının uygun görüp, onaylamış olduğu larvasitlerle çevreye ve doğaya zarar vermeyecek şekilde larva mücadelesini her 21 günde bir tekrarlayarak Kasım ayına kadar sürdürecektir.

Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, oy birliği ile Birlik Başkanı seçildi

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği, ilk toplantısı Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Belediye Meclis Salonu’nda düzenlendi. Toplantı tüzük gereği birliğin en yaşlı üyesi olan Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek’in başkanlığında açıldı. Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, oy birliğiyle Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği başkanlığına seçildi. Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek 1. Meclis Başkan Vekilliğine, Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü Meclis 2. Başkan Vekilliğine seçildi. 2 yıl süre ile görev yapmak üzere oluşturulan Başkanlık Divanında; Meclis Kâtipliği asil üyeliğine Uzunköprü Belediye Meclisi Üyeleri Ertan Erbil İşeri ve Birsen Çotra ; yedek üyeliğe ise Mehmet Kuruçay ile Asuman Karaağaç seçildi.

Toplantıya, birlik başkanlığına seçilen Özlem Becan’ın başkanlığında devam edildi.

Birlik Encümen Üyeliklerine Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, Küplü Belediye Başkanı Gökmen Altay, Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, İl Genel Meclis Üyesi Yaşar Sasa seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelikleri ise Kırcasalih Belediye Meclis Üyesi Teyfik Diriker, Uzunköprü Belediye Meclis Üyesi Edip Can Yayalar, Meriç Belediye Meclis Üyesi Orhan Gürez, Küplü Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Canatan ve İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Üstün oldu.

Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği, 2018 Mali Yılı Kesin Hesabını Birlik Meclisince görüşülerek oy birliği ile kabul etti. 2018 Mali Yılı Faaliyet Raporu Birlik Meclisince görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na göre, birliğimizde çalışmakta olan tam zamanlı sözleşmeli personel ile Birlik Başkanlığı arasında yapılacak toplu sözleşme için Birlik Başkanı’na yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslara İlişkin tebliğin 28’inci maddesi gereğince Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliğince kurulan Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Personel Limited Şirketi’ne ait şirket sözleşmesinin Şirketin İdaresi başlıklı 9’uncu maddesinin Birlik Meclisince görüşüldü. Birlik Başkanı Özlem Becan tarafından Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Personel Limited Şirketi müdürlük görevine Birlik Çevre Mühendisi Onur Atlı ve Uzunköprü Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Domatesçi getirildi. Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Personel Limited Şirketi müdürlüğüne getirilen isimlerin şirketi müştereken temsil etmesi Birlik Başkanı Özlem Becan tarafından Meclis’e önerildi ve oy birliği ile kabul edildi.

Uzunköprü 80. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Duygu Turgut, Bakım Koordinatörü Fatma Avcı ve tedavi gören hastalar, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ı ziyaret etti.

10-16 Mayıs tarihleri arasında Birleşmiş Milletler üyesi ülkelerce kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla Başkan Becan kendisini ziyarete gelen Rehabilitasyon Merkezi Müdürü ve hastaları ağırladı. Heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Becan; “Değerli kurum müdürümüz Duygu Turgut ve misafirlerimize ziyaretten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaretin bu hafta içinde gerçekleşmesi daha farklı bir anlam kazandı. Rehabilitasyon Merkezimizde tedavi gören tüm hastalarımızın her zaman yanındayız, kurum olarak her ihtiyacınıza Belediye olarak destek olacağız” ifadelerini kullandı.

VIII. Uluslararası Meriç Rallisi, 18 Mayıs Cumartesi günü Uzunköprü’de gerçekleşecek.

Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu üç ülkede düzenlenen organizasyonda klasik araçların Türkiye ayağı Uzunköprü’de gerçekleşecek.

“Bir Nehir Üç Ülke” sloganı ile Balkan ülkeleri arasında Bulgaristan Plovdiv (Filibe) şehrinden başlayacak olan ralli, Yunanistan Alexandrapolis (Dedeağaç) şehrinde çeşitli etkinlikler ile devam edecek. İpsala Sınır Gümrük Kapısı’ndan giriş yaparak ilçemize gelecek araçlar, İnönü Caddesi üzerinde rallinin son etabı olan “Hız Etabı”nı gerçekleştirecekler. Etap sonrası araçlar Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenecektir.

UNESCO Dünya Mirası Geçici listesinde yer alan tarihi köprümüz Uzunköprü üzerinden geçerek Edirne’ye gidecek klasik araçlar, tarihi köprümüzün görsel olarak medyada yer alması sağlanarak uluslararası platformda görünürlüğü ve reklamı için de olumlu bir gelişme olacaktır.

Bundan önceki senelerde olduğu gibi bu yılda VIII. Uluslararası Meriç Rallisi’nin koordinatörlüğünü Belediye Meclis Üyemiz Mehmet Kuruçay yönetecek. Üç ülke organizatörleri ile yıllardır kurduğu dostane ilişkiler sayesinde bu yılda rallinin Türkiye ayağı Uzunköprü’de yapılacak.

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 12.30’da Çakıcı Otel önünde gerçekleşecek etkinliğe tüm Uzunköprü Halkını davet eden Belediye Başkanı Özlem Becan; “Yıllardır gerçekleşen bu etkinliğe bu yıl yeniden Belediyemiz olarak destek veriyoruz. Üç ülkede, üç şehirde gerçekleşen bu etkinliğin bağlarımızı güçlendirdiğini ve sosyal anlamda da bize değer kattığını eklemem gerekiyor. Klasik araba etkinliği Uzunköprü’de her yıl merakla beklenen bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Belediye ve diğer kurumların bu etkinliğe sahip çıkarak ilçemizin uluslararası alanda değer görmesini de bir şans olarak görüyorum” dedi.

 
Uzunköprü Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği Edirnekari, Ahşap Yakma ve Yağlı Boya kurslarının yıl sonu sergisi açılışı yapıldı.
Belediyemiz ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü kurslara kayıt yaptıran kursiyerlerin yıl içerisinde ortaya çıkardığı çalışmalar, Atatürk Kültür Merkezi’nde davetlilerin beğenisine sunuldu.
Belediye Başkanı Özlem Becan, açılış öncesi bir konuşma yaparak, günümüzde üretim ve ekonominin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, kurslarımızda öğrenilen el becerilerinin üretime ve ekonomiye kaynak sağlaması açısından önemli olduğunu vurguladı. Becan; “Üretimin her alanında kadınların yer almasını istiyor ve destekliyoruz. Toplumsal kalkınmanın temelinde çarpan etkisi yapan kadınların güçlendirilmesi, ekonomik büyüme ve her alanda gelişmeyi hızlandırdığı defalarca kanıtlanmıştır. Kadınlarımızın kurslarımızda öğrendiklerini geliştirerek, ekonomiye katkı vermeleri için Belediye olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.
Açılış kurdelesini Kaymakam Muhittin Gürel, Belediye Başkanı Özlem Becan birlikte kestikten sonra beraber konuklarla sergiyi gezdiler. Sergimiz, 12 Mayıs 2019 Pazar gününe kadar ziyarete açık olacaktır.
TREDAŞ tarafından Uzunköprü Belediyesi ile imzalanan protokol gereği ilçemiz Uzunköprü’de yapılacak elektrik şebeke ve aydınlatma şebekesi çalışmaları kapsamında kazı yapılacak mahalle ve sokaklar belirlendi.
Uzunköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekip ve araçların katkılarıyla Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılacak çalışmaların bugün (02.05.2019 Perşembe günü) başlayacağı ve Ekim ayına kadar tamamlanmasının planlandığı bildirildi.
Belediyemize TREDAŞ’tan yapılacak çalışmaların lokasyonlarına ilişkin şu bilgilendirmelerde bunuldu:
Atatürk Mahallesi: Hayrabolu Caddesi, Hürol Sokak, 1 Nolu Bağlar Çıkmazı, Veda Sokak, Feslihan Sokak, Ferahim Sokak, Tatlıkuyu Sokak, Hüseyin Zeyrek Sokak, Kamber Sokak, Adem Alp Sokak, Alp Sokak, Hamdi Düzgün Sokak, Muhittin Bağlar Caddesi, Atatürk Okul Sokak, Dumlupınar Sokak, ve Hacı İsmail Sokak,
Kavak Mahallesi; Tarık Altan Sokak, Bacalar Sokak, Bülent Çakır Caddesi, Tekkedere Sokak, Acı Çeşme Sokak, Elif Sokak, Beton Kanal Ara Yolu, Kalfa Sokak, Kaktüs Sokak, Çolakoğlu Sokak, Kösebekir Sokak, Kader Sokak, Kadife Sokak, Berke Sokak, Topraklık Caddesi, Koca Hüseyin Sokak ve Karanfil Sokak,
Aşçıoğlu Mahallesi; Kazım Karabekir Sokak, 1. Sokak, Alparslan Caddesi, Hızı Reis Caddesi, Akşemsettin Sokak, Bakır Sokak, Yunus Emre Sokak, Aldıkaçtı Sokak, 1 Nolu Hızır Reis Çıkmazı, 2 Nolu Hızır Reis Çıkmazı ve 3 Nolu Hızır Reis Çıkmazı
Çevre Yolu Çöpköy Mahallesi kavşağı, Kavak Mahallesi kavşağı, Demirtaş Mahallesi kavşağı

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, kendisine geçmiş olsun dileklerini sundu.

Başkan Özlem Becan; geride bıraktığımız günlerde, Ankara’nın Çubuk ilçesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit Yener Kırıkçı’nın cenaze namazının ardından uğramış olduğu çirkin saldırı nedeniyle, grup toplantısı sonrası; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne merkez, ilçe ve belde belediye başkanları ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile birlikte ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyarete ilişkin konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha iletiyorum. Bu saldırı demokrasiye, barışa ve ülkenin iç huzuruna yapılmış bir saldırıdır. Kendisinin soğukkanlı ve devlet adamı duruşunun herkese örnek olması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Uzunköprü Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçemiz Kapalı ve Açık Pazaryeri alanında kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı.
İlçemize bağlı Cami Muradiye Mahallesi’nde bulunan ve Perşembe günleri vatandaşımızın hizmetinde olan Uzunköprü Belediyesi Açık ve Kapalı Pazaryeri alanında Uzunköprü Belediyesi görevli ekipler tarafından koordineli bir şekilde temizlik çalışması gerçekleştirildi. Bahse konu çalışmalar kapsamında; alanda bulunan yağmur suyu ızgaralarına giden kanallarda biriken toprak, kum, çakıl ve benzeri atıkların temizliği yapılarak, alan süpürme araçları ile süpürüldü. Alanda yürütülen çalışmalar; İtfaiye Müdürlüğü personeli tarafından Pazar alanının tümüyle yıkanması ile tamamlandı.
Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem BECAN, Pazar esnafımız ve vatandaşlarımızın daha rahat ve temiz bir ortamda alış verişlerini yapabilmeleri için yapılan tüm çalışmaları titizlikle yürütüldüğünü kaydetti.

 
Uzunköprü İtfaiyesi tarafından Devlet Hastanesi çalışanlarına yangın eğitimi verildi.
Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, hastane personellerine tüp ve akaryakıt yangınlarında davranış şekilleri hakkında bilgi verildi. Eğitimde, yangının çıkış sebepleri, olası yangın olaylarına karşı alınması gereken önlemler, alevlere müdahale yöntemleri ve yangın söndürme cihazlarının kullanımı anlatıldı.
Teorik eğitimin ardından hastane bahçesinde tatbikat yapıldı. Hastane personelleri, yangın söndürme tüpüyle alevlere müdahale etti. Tatbikatta yangın sırasında hastalar ve personelin binadan tahliye yöntemleri de canlandırıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Belediyemiz tarafından düzenlenen bir dizi etkinlik ile şenlik havasında kutlandı.
Uzunköprü Belediyesi tarafından düzenlenen “23 Nisan Çocuk Şenliği” kapsamında gün boyunca çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi.
23 Nisan 2019 Salı günü 14.00 ile 20.00 saatleri arasında Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Folklor Gösterisi, Yüz Boyama, Çocuk Tiyatrosu ve Çocuk Korosu Konseri ile gün boyu devam eden etkinliklerde çocuklarımız doya sıya eğlendi.

Uzunköprü Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Özlem Becan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni dönemin ilk meclis toplantısında meclis başkan vekilleri, katip üye, encümen ve komisyon üyeliklerinin seçimleri yapıldı.

Özlem Becan başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen yeni dönemin ilk meclis toplantısı, ülkemizin kurucusu M. Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclis açılışında konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan “İyisiyle, kötüsüyle, acısıyla, tatlısıyla 31 Mart seçimlerini geride bıraktık. Türkiye’de Belediye Başkanlığı’nı kazanan bütün mevkidaşlarımı tebrik ediyorum. Tabi artık 31 Mart’ı geride bıraktık, doğal olarak siyaseti de geride bıraktık. Buradaki bütün meclis üyesi arkadaşlarımla beraber Uzunköprü’ye hizmet için yola çıktık. Siyaset 31 Mart’ta kaldı, şimdi hizmet zamanı diyoruz. Herkeste o heyecanı, o şevki görüyorum. Uzunköprülülerin iradesiyle seçilmiş ben ve meclis üyelerim en iyi şekilde Uzunköprü’ye hizmet edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Göreceksiniz, Uzunköprü menfaatine olan, Uzunköprü’nün yararları ve çıkarları doğrultusunda olan her kararımız meclisimizden oy birliği ile geçecektir. Çünkü her birimiz Uzunköprülüyüz. Meclis kadromuza baktığımızda mesleki alanda uzmanlıkları olan, tecrübeleri olan, genç ve enerjisi olan arkadaşlarımızı görüyorsunuz. Meclisimizin de güzelliği bu diye düşünüyorum. Biz gerek uzmanlıklarımızı, gençliğimizi ve enerjimizi, tecrübemizi harman ettiğimiz bir meclis oluşturduk. Bunu da beş yıl boyunca çok net bir şekilde göreceksiniz. Bu iyi dileklerle meclisimizin ilk oturumunu açıyorum” dedi.

Başkan Becan’ın konuşmasının ardından belediye meclis başkan vekilliği, katip üye, encümen ve komisyon üyeliklerinin seçimi yapıldı. Meclis başkan vekilleri, katip üye ve encümen üyeliği seçimleri gizli oyla yapılırken, komisyon üyeliklerinin seçimleri ise açık oyla gerçekleştirildi. Gizli oylamayla yapılan Meclis Başkanvekilliği seçiminde Belediye Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne Edip Can Yayalar, 2. Başkan Vekilliği’ne Asuman Karaağaç seçildi. Katip Üyeliğe 1. Asil Katip Üye Ali Bülent Ulusoy, 2. Asil Katip Üye Birsen Çotra, 1. Yedek Katip Üye Ertan Erbil İşeri ve 2. Yedek Katip Üye Mahir Rasim Kapsız seçildi. Belediye Encümen üyeliklerine en çok oyu alan Şerafettin Çakır ve Ali Bülent Ulusoy seçildi.

Uzunköprü Belediyesi 2019-2024 çalışma döneminin ilk meclis toplantısında, 4 ihtisas komisyonu’nun üyeleri de yapılan seçimle belirlendi. Açık oylama ile gerçekleştirilen seçimlerin sonucunda komisyonlar ve üyeleri şu isimlerden oluştu;

İmar Komisyonu Üyeleri : CHP’den Mahir Rasim Kapsız, Ogan Ersoy, Edip Can Yayalar, Birsen Çotra ve AK Parti’den Mustafa Ravalı

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri : CHP’den Edip Can Yayalar, Ali Bülent Ulusoy, Şerafettin Çakır, Asuman Karaağaç ve AK Parti’den İsmail Ateş

İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu Üyeleri : CHP’den Birsen Çotra, Edip Can Yayalar, Mahir Rasim Kapsız, Asuman Karaağaç ve AK Parti’den Fatih Yürekdurmaz

Ulaşım Komisyonu Üyeleri : Ertan Erbil İşeri, Asuman Karaağaç, Edip Can Yayalar, Ali Bülent Ulusoy ve Orkan Algül

Marmara Belediyeler Birliği’ne Asil Üye Birsen Çotra, Yedek Üye Asuman Karaağaç seçildi.

Meriç Belediyeler Birliği’ne Asil Üyeler Ali Bülent Ulusoy ve Edip Can Yayalar ile Yedek Üye Şerafettin Çakır

Tarihi Kentler Birliği’ne Asil Üye Edip Can Yayalar ve Yedek Üye Mahir Rasim Kapsız

Orta Edirne Katı Atık Birliği’ne Asil Üyeleri Mahir Rasim Kapsız, Edip Can Yayalar, Şerafettin Çakır, Ogan Ersoy, Asuman Karaağaç, Ali Bülent Ulusoy, Ertan Erbil İşeri, Birsen Çotra, Mehmet Kuruçay, Yedek Üyeler Hülya Özdemir, Hakan Doğan, Fatih Yürekdurmaz, Mustafa Ravalı, İsmail Ateş

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’ne Asil Üyeler Edip Can Yayalar, Asuman Karaağaç ve Yedek Üyeliğe Birsen Çotra seçilmiştir.

Görev süreleri içerisinde, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, gerekli hallerde personeli ve hizmet aracı ile şoförü için yurt dışına çıkış izni verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

4888 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na göre, belediyemizde çalışmakta olan memurlar ve tam zamanlı sözleşmeli personel ile Belediye Başkanlığı arasında yapılacak toplu sözleşme için, Belediye Başkanı’na yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 56’ncı maddesi uyarınca, 2018 Yılı Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gelen evrak ile meclis gündemine kabul edilen, Uzunköprü Belediyesi Personel Limited Şirketi için yetkilerin Belediye Başkanı Özlem Becan, Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Ali Domatesçi ve Meclis Üyesi Edip Can Yayalar’a verilmesi oy birliği ile kabul edilmiştir.

devir teslim

     31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonucunda Uzunköprü'de %56.47'lik oy oranıyla Belediye Başkanı seçilen Özlem Becan, görevi Av. Enis İşbilen'den devraldı.

veda

     2009-2019 yılları arasında iki dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten Av. Enis İşbilen, son mesai gününde Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye personeli ile vedalaşarak görev süresi içerisindeki çalışmalarından dolayı herkese teşekkür etti.

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü