Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

 Birim Müdürü (Vekil)  İletişim Bilgileri
 

 Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 Atatürk Kültür Merkezi
 Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi No:160
 22200 Uzunköprü / EDİRNE
 Tel: 0284 513 11 43 (Dahili: 1040 – 1044) Fax: 0284 513 78 75
 kultursosyal@uzunkopru.bel.tr

Yosun ÇOTRA  

GÖREVLERİ

- Belediyenin amaç, ilke ve hedeflerine uygun olarak her türlü kültürel etkinliği planlamak, uygulamak, değerlendirmek ve raporlaştırmak.
- Faaliyet alanıyla ilgili gerekli dokümanların ve kültürel yayınların satın alınması veya bastırılması yoluyla teminini, arşivlenmesini ve dağıtımını yapmak.
- İlçenin tarihi kimliğini yaşatmak ve turizme katkı amacıyla bilgi, belge dokümantasyon oluşturmak ve yayınlamak.
- Hemşehrilerin kentlilik bilincini arttırmaya yönelik faaliyetlerde bulunmak.
- Müdürlük faaliyetlerine yönelik olarak, ilçe halkının ihtiyaçlarına ve hizmet taleplerine dönük görüşleri tespit etmek, değerlendirmek.
- İlçenin kültürel zenginliklerini arttırıcı çalışmalar, konferans, seminer, panel, sempozyum vb etkinlikler düzenlemek.
- Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen fuar, festival, tanıtım günleri vb. etkinliklere katılmak ve bu etkinlikler ile ilgili gerekli çalışmaları yürütmek.
- Gazete, televizyon, radyo ve ajanslar gibi medya organlarıyla iyi ilişkiler geliştirerek iletişim kanallarından etkin biçimde yararlanmak.
- Web sitesi ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden hesaplar oluşturarak, düzenli bir şekilde ilçenin ve belediyenin tanıtımının yapılmasını ve faaliyetlerinin duyurulmasını sağlamak.
- Kültür merkezlerinin programlarını organize etmek, başvuruları değerlendirmek, tesislerin bakımı ve işletilmesini sağlamak.
- Faaliyet alanı ile ilgili sergiler, eğitimler, kurslar, yarışmalar, geziler düzenlemek.
- Önemli günler, haftalar, bayramlar ve anma günleri ile ilgili programları oluşturmak, bu programlar ile ilgili yürüyüş, toplantı, basın açıklaması, gösteri, konser, tiyatro, sinema vb. etkinlikleri düzenlemek.
- Özel gün ve haftalarda veya başkanın talebi üzerine beceri ve sportif alanlarda ödüllü yarışma ve turnuvalar düzenlemek.
- Diğer Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, platformlar, vakıflar vb. oluşumlar ile müdürlüğün faaliyet alanı içerisine giren konularda programlar yapmak ya da oluşturulan programlara destek olmak.
- Gençlere yönelik ulusal ve uluslararası sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemek, merkezler açmak; öncelikle sosyal ve ekonomik yetersizlik içerisinde olan ailelerin çocukları olmak üzere gençlerin talepleri doğrultusunda Yaz Okulu’nun olanakları ölçüsünde gençlerin ihtiyaçlarını karşılamak.

turk halk muzigi konser

          Uzunköprü Belediyesi Türk Halk Müziği korosundan Aşıklar Gecesi. 

        Koromuz Aşık VEYSEL,Mahzuni ŞERİF, Neşet ERTAŞ gibi Ülkemize mal olmuş değerli halk ozanlarımızın eserlerinin seslendirileceği konser ile sizlerle buluşacak. Bu güzel geceye tüm halkımız davetlidir.

zeki muren sarkilari konseri uzunkopru manset

Uzunköprü Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Sanat Müziği Koromuz 3. Yılında Zeki Müren şarkılarından oluşan repertuarı ile 13 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.00 de Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda sizlerle buluşuyor .Bu müzik dolu geceye tüm halkımız davetlidir.

Şehrimizde yaşayan halk müziği severlerden oluşan Uzunköprü Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 2018 yılının ikinci konserini verdi.

Şef Yusuf Çetin yönetiminde sahne alan Koro, Türk Halk Müziğimizin sevilen eserlerini salonu dolduran kalabalık eşliğinde seslendirdi. Konser için Bulgaristan'ın Rusçuk şehrinden gelen misafir yerel sanatçı Mesut Tunalı, Balkanların yöresel türkülerinden seslendirdi. Çanakkale Türküsü'nü balkanlarda okunduğu şiveyle aktaran Tunalı, izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Konseri dinleyenler arasında bulunan Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, konser sonunda tüm koro üyeleri adına Koro Şefi Yusuf Çetin'e çiçek takdim ederek, sundukları keyifli program için teşekkür etti.

Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 2016 Ekim ayında oluşturulan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları Ocak ve Şubat ayında vereceği konserler ile Uzunköprülülerle buluşacak.

Şefliğini Yusuf Çetin’in yapacağı Türk Halk Müziği Korosu, 27 parçadan oluşan repertuarıyla 17 Ocak 2018 Çarşamba saat 20.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde konser verecek. Etkinliğimiz ücretsiz olup, tüm halkımız davetlidir.

 

Uzunköprü Belediyesi Sosyal Hizmet Birimi tarafından verilen seminerler hızla devam ediyor. Seminerler toplumumuzun özellikle de öğrenmeye en açık çağdaki öğrencilerimizin farkındalığını ve bilinçliliğini artırmaya yönelik olarak yapılmaktadır.
Uzunköprü Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Belediyemiz psikoloğu tarafından ilçemizde bulunan tüm liselerin 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine 18 Aralık 2018 Salı Günü Atatürk Kültür Merkezi’nde “Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş” adlı, ergenlik dönemi özelliklerini ve takip eden ilk yetişkinlik sürecini konu alan seminer verilmiştir. Seminer 600 öğrencinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Uzunköprü Belediyesi’nin katkılarıyla sahnelenen “Çok Bilen Çok Yanılır" isimli tiyatro oyunu, 08 Mayıs 2018 Salı akşamı saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.
TeBe Tiyatro Ekibi tarafından hazırlanan, Recaizade Mahmut Ekrem’in yazdığı oyunun yönetmenliğini Ongun Yücel üstlendi.
Uzunköprü’lü tiyatroculardan oluşan ekibin aylardır uğraş vererek sahneye hazırladığı oyun sık sık izleyenleri kahkahaya boğdu.
Oyun sonunda Belediye Meclis Üyemiz Hacer Doğrugüven, TeBe Tiyatro Ekibi adına Ongun Yücel'e çiçek ve plaket takdim ederek oyuncu kadrosunu kutladı.

Uzunköprü Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılık hakkında bilgilendirme seminerleri devam ediyor. İlk basamak olarak 2016-2017 eğitim - öğretim yılında ilçemizdeki tüm lise öğrencilerine “Bağımlı Olma, Özgür Ol” semineri Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz Psikoloğu Duygu Tunca tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılmıştı.

İkinci basamak olarak ise, ilçemizde her ay belirlenen bir lisede öğrenci velilerine farkındalık kazandırma ve bilinçlendirme amaçlı seminerler başlatılmıştır. Bu çalışmanın ilki 28 Aralık 2017 tarihinde Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilmiştir.

 

Uzunköprü Belediyesi’nin katkılarıyla TeBe Tiyatro Grubu tarafından çocuklara ücretsiz tiyatro oyunu sahnelenecektir.

1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 14.00’te Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” isimli tiyatro oyununu ücretsiz olarak izleyebilecekler.

Uzunköprü Belediyesi, Regaib Kandili dolayısıyla Telli Çeşme Meydanı ile Çöpköy ve Yeniköy mahallelerinde 2000 kutu kandil simidi dağıttı.

İŞBİLEN ; "Tüm Vatandaşlarımın Regaib Kandilini Kutluyorum"

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kandil simidi ikramında ekipler vatandaşların kandillerini kutlarken, Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN kandil dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Tüm vatandaşlarımızın Regaib Kandili mübarek, edilen tüm dualar kabul olsun,” diyerek Uzunköprü halkının kandilini tebrik etti.

Uzunköprü Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen, Yeniköy Mahallesi'nde bulunan Zübeyde Hanım Kadın Faaliyet Evi'nde devam eden Edirnekari Kursu'nu ziyaret ederek kursiyer çalışmalarını yerinde inceledi.
Edirne'nin tanınmış yazarlarından Ayhan Tunca'nın Edirnekari Kursu ziyareti ile "Atatürk'ün Edirne Ziyaretleri" isimli kitaplarını kursiyerlere birlikte armağan eden Başkan İşbilen, Yazar Ayhan Tunca'ya teşekkür etti.

Belediyemiz tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konseri, Atatürk Kültür Merkezi Uzunköprülülerin katılımıyla gerçekleşti.

Hemşehrimiz Arda Doğan’ın tenor olarak sahne aldığı gecede, Piyanist Cem Türkay’da piyano ile kendisine eşlik etti.
Birbirinden değerli eserleri seslendiren Arda Doğan, konser arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Oktay Yenice “Cumhuriyet Treni” isimli şiiri, Mesut Bardak’ta “Yaşasın Cumhuriyet” isimli şiiri okudu. Havsa’dan gecemize misafir olarak katılan Gürkan Güzel Harcan’ın sunduğu Zeybek Gösterisi salondan büyük alkış aldı.
Aranın ardından konserine devam eden Arda Doğan, seslendirdiği türk ve yabancı eserler ayakta alkışlandı.
Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, konser sonunda Arda Doğan ve Cem Türkay’a plaket takdim ederek konser için Uzunköprü Halkı adına sanatçılara teşekkür etti.

Fazla Mesai Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan William Shakespeare’in en önemli eserlerinden “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli tiyatro oyunu 03 Şubat 2018 Cumartesi akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde Uzunköprülülerle buluşacak.

Klasik Shakespeare sahnelemelerinden farklı olarak sadeleştirilmiş dili ve renkli uyarlamasıyla 7’den 70’e herkese hitap eden ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ isimli oyun, ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir.

Kültürel ve Sanatsal faaliyetlerin adresi Atatürk Kültür Merkezi bir çok tiyatro ve organizasyon firması tarafından tam not aldı. Trakya'da örneği bulunmayan çok amaçlı salonumuz bu hafta sonu Epik Organizasyon tarafından hazırlanan "Minyonlar ve Shrek" isimli tiyatro oyununa evsahipliği yapacak. 14 Ekim 2017 Cumartesi günü 10:30 / 12:00 / 13:30 / 15:00 saatlerinde dört seans olarak sahnelenecek oyunun biletleri ise Öğrenci : 10 TL, Sivil : 15 TL olarak Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi girişinde satışa sunulacaktır.

Uzunköprü Belediyesi tarafından 15 Ekim 2017 – 08 Haziran 2018 tarihleri arasında çeşitli yaş gruplarına verilen Gitar Kursu’nu tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verildi.
Müzik Eğitmenimizin eşliğinde eğitim alan öğrenciler belge töreni öncesinde kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. Törene katılan Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, “Gitar kursu başarıyla tamamlayarak katılım belgesi almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi ve çocuklarımızın bu kurslardan faydalanmaları için çaba sarfeden ailelerini kutluyorum” dedi.

17012017 konser

     2016 Ekim ayında şehrimizde yaşayan halk müziği severlerden oluşan Uzunköprü Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 2018 yılının ilk konserini verdi.

     Şef Yusuf Çetin yönetiminde sahne alan Koro, halk müziğimizin sevilen eserlerini salonu dolduran kalabalık eşliğinde seslendirdi. Farklı yörelerimize ait türkü ve şarkıları seslendiren koro üyeleri, dinleyicilerden tam not aldı.

     Konseri dinleyenler arasında bulunan Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, konser sonunda tüm koro üyeleri adına Koro Şefi Yusuf Çetin'e çiçek takdim ederek, sundukları keyifli program için teşekkür etti.

Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce Atatürk Kültür Merkezi’nde Gitar Kursu ve Çocuk, Genç ile Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Koroları için kayıt dönemi başladı.
Başvurular 2-13 Ekim tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Başvurulardaki yaş aralıkları; çocuk korosu için 6-14 yaş olarak, gençlik korosu için 16-25 yaş, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korosu için ise 16 yaş ve üzeri olarak belirlenmiştir. Çocuk Korosu için 14 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 13.00’te, Gençlik Korosu içinde 15 Ekim 2017 Pazar saat 13.00’te Müzikal Değerlendirme yapılacaktır.

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü