Haberler

Uzunköprü Galatasaraylılar Derneği Yönetimi Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN'i makamında ziyaret etti.

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, yeni atanan DSİ 11. Bölge Müdürü Nesip ÖZDEN’i makamında ziyaret etti.
Hayırlı olsun ve başarı dileklerini sunan İŞBİLEN, DSİ Genel Müdürlüğü ile birlikte projeleri olan, eksiklikleri yüzünden bekleyen Evsel Atıksu Arıtma Tesisi hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Tesisteki mevcut eksikliklerin tamamlanması hususundaki ihalenin yapıldığını, 2 ay içinde noksanlıkların giderileceğini belirten bölge müdürümüz, akabinde de işletme konusunda adım atacaklarını ekledi. (1 yıllık sözleşme gereği işletme ve eğitim)
Başkan İŞBİLEN de, her zaman olduğu gibi DSİ ile koordineli olarak çalışacaklarını ve kamu hizmetinin gereklerini yerine getireceklerini ekledi.

656.sı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne Belediyesi tarafından ilçemizde Kırkpınar Konserleri organizasyonu düzenlendi.
İlk olarak Edirneli ve aynı zamanda Uzunköprü'lü olan Nesil sahne alırken, sevilen parçalarını coşkulu kalabalık ile beraber yağmur altında seslendirdi.
Ardından sahne alan Suavi, alanı dolduran kalabalığa muhteşem bir konser sunumu gerçekleştirdi. Şarkılarını halkla beraber söyleyen Suavi, okuduğu şiirler ayakta alkışlandı.

Evsel Atıksu Arıtma Tesisi sorunu çözüme kavuşuyor

2017 yılı Valilik İl Koordinasyon toplantısında DSİ Bölge Müdürlüğü’ne Uzunköprü Belediyesi’nce yapılması talep edilen ancak tamamlanamayan Evsel Atıksu Arıtma Tesisi’nin akıbetini sordu.

Başkan İŞBİLEN’in sorusuna DSİ Bölge Müdürü ve teknik bir yetkili beraber cevap vererek eksiklikler konusundaki ihalenin henüz tamamlandığını, iki ay içerisinde de eksikliklerini tamamlayacağı yanıtını verdi.

Başkan İşbilen, kesin kabulü teknik eksiklikler nedeniyle yapılamayan tesisimizin DSİ ile yaptığımız protokol gereği tüm eksikliklerden arınmış şekilde işler hale getirilmeden teslim alınmasının hukuken mümkün olmadığını zira tesisinin maliyetini Uzunköprü halkının ödemek zorunda olduğunu söyledi. Ayrıca DSİ’nin bu işletmeyi bir yıl süre ile işletmesi gerektiğini ve bu zaman zarfında belediyemiz personelinin de eğitimlerinin verilmesi zorunlu olduğunu ancak sözleşme hükmünde yer alan bu maddenin ne şekilde yerine getirilip getirilmeyeceğinin tarafımızca bilinmediğini söylemiştir.

Ergene Kirliliği ile en yoğun boğuşan konumda olan Uzunköprü’nün talepte bulunarak yaptırdığı tesisi bir an önce (tüm eksiklerinden arınmış çalışır şekilde) devralıp evsel atıklarını arıtmak suretiyle Ergene’ye bırakmak istemektedir diye ekledi.

2017 yılı Valilik İl Koordinasyon toplantısına katılan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığındaki toplantıda TCDD Genel Müdürü adına Edirne Gar Müdürü görevini yürüten Hakan Yıldırım’a “Uzunköprülüler ne zaman trenle İstanbul’a gidebilecekler” sorusunu sordu.

TCDD Edirne Gar Müdürü Hakan Yıldırım’da Uzunköprü’den bu konuda halkın yoğun taleplerini aldıklarını, bu ihtiyacı yaklaşık bir ay içerisinde yerine getireceklerini ifade ederek, İstanbul/Halkalı – Uzunköprü treninin kısa zamanda çalışmaya başlayacağını söyledi.

Başkan İşbilen, toplantı sonrasında TCDD Edirne Gar Müdürü Hakan Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek detaylı bilgi alışverişinde bulundu.

"15 TEMMUZ DESTANI" isimli fotoğraf sergisi İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Ersungur, ilçe protokolü ve okul müdürlerinin katılımıyla Halk Eğitim Merkezi'nde açıldı.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, getiğimiz gün İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Abdullah BÜLBÜL'ü makamında ziyaret etti.
İlçemize yapılması planlanan Hayvan Barınağı için Belediyemizin her konuda hazır olduğunu söyleyen İŞBİLEN, Abdullah BÜLBÜL'e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Uzunköprü Belediyesi tarafından ilçemiz ve köylerinde yaşayan Şehit ve Gazi Aileleri'ne iftar yemeği verildi. İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Ersungur, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Alper Baş, CHP Edirne Eski Milletvekili Rasim Çakır, CHP İlçe Başkanı İnanç Sülüş, İlçe Müftüsü Rıza Arı, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Oda, Dernek Başkanları, Yerel Basın Temsilcileri ve Edirne Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Yönetimi katıldı. 

Uzunköprü Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “BÜYÜK İFTAR SOFRASI” etkinliğinin bu yıl dördüncüsü düzenlendi.
Halkın her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe yaklaşık 7500 vatandaş katıldı. Adalet Meydanı, Gazi Caddesi ve Telli Çeşme Meydanı’nda toplam 150'ye yakın görevli Belediye Personeli ile 7500 vatandaşına hizmet veren Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN; “İlçemizde bu birlikteliği her yıl sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şehir dışından gelerek katılan insanlarımız var. Komşusu, akrabası, arkadaşı, dostu ile herkesi bir masada buluşturup oruçlarını açmalarını sağlıyoruz. Katılım sürekli artıyor, her yıl sayımızı biraz daha arttırarak daha fazla vatandaşımıza hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.
Telli Çeşme Meydanı’nda kurulan protokol masasına Kaymakam Kemal Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Ersungur, İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Bilsel, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Alper Baş, CHP İlçe Başkanı İnanç Sülüş, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ayhan Yeni, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Yıldız Kılıç, Panko Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ramis Özgen, Muhtarlar Derneği Başkanı Hayati Balkan, İlçe Müftüsü Rıza Arı, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı Saniye Çakır, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, CHP Edirne İl Başkanlığı temsilcileri katıldı. Yemeğin bitmesiyle beraber İlçe Müftüsü Rıza Arı tarafından yemek duası yapıldı.

 

2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim yılını başarı ile tamamlayan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, iyi tatiller diliyorum.

Av. Enis İŞBİLEN - Uzunköprü Belediye Başkanı

Birçok ilde dahi olmayan elektronik atık toplama kutusu, ilçemizde çevre yoluna yerleştirilmiştir. Detaylı bilgi almak isteyenler Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü nü arayabilirler.

OREKAB (Orta Edirne Katı Atık Birliği) Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Temel Atma Töreni Yapıldı.

11 Mayıs 2017 tarihinde Ağrı/Doğubeyazıt Tendürek Dağı kırsalında bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan roketli saldırıda yaralanan Belediye Zabıta personelimiz Canser EREN'in oğlu Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş Sercan Eren'i Uzunköprü'de çiçek ve bayrağımız ile ziyaret ettik.

Uzunköprü Belediyesi ve Uzunköprü Final Temel Lisesi tarafından, Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sanat Evinde (Aziz İoannis Kilisesi) Düzenlenen Uzunköprü Final Temel Lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu resimler sergilenmeye başlandı. Sergi açılışı Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN ve Final Temel Lisesi Müdürü Umut Keskin tarafından yapıldı.

Uzunköprü Belediyesi’nin destekleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 22 Mayıs 2017 Pazartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde öğrenci, öğretmen ve veliler için “Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma ve Ailece Üniversite Sınavına Hazırlanıyoruz” isimli konferans düzenlendi.
Konferansa, Hacettepe Üniversitesi Psikolojik, Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tuncay ERGENE konuşmacı olarak katıldı.
Saat 10.00’da sınava girecek 11 ve 12. Sınıf lise öğrencilerine, saat 14.00’te ise ilçemizde çocuğu sınava girecek tüm ailelere “Ailece Üniversite Sınavına Hazırlanıyoruz” ve saat 18.00’de ilçemizdeki öğretmenlere “Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma” isimli sunumlarını gerçekleştirdi.
Katılımcılardan duyduğu memnuniyeti dile getiren ERGENE, “Uzunköprü’lü olmam dolayısıyla burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Kendi hemşehrilerimle bir arada olma fırsatı veren Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda destekleri içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de teşekkür ederim” dedi. Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN sunumlarından dolayı Prof. Dr. Tuncay ERGENE’ye plaket takdim ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Uzunköprü Belediyesi Spor Kulübü Sporcusu Ayşe ASMA UNIVERSIADE (Üniversite Olimpiyatları) yolunda en önemli adımlardan olan Kırşehir'de gerçekleştirilen Üniversiteler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında +73 Kg Bayanlarda Türkiye Şampiyonu oldu. 
Trakya Üniversitesi BESYO da okuyan sporcumuz 19-30 Ağustos 2017'de Tayvan'ın başkenti Taipei şehrinde yapılacak olan Summer Universiade yolunda önemli bir adım atmıştır.


"3 ÜLKE 1 NEHİR” Projesi kapsamında Filibe(Plovdiv)’den yola çıkan ekip 2. etapta Uzunköprü’ye gelerek burada mini bir yarış yaptı. Dedeağaçta tamamlanacak olan ve Meriç Nehrine komşu 3 ülkede yapılan (7. International Retro Car Rally Maritsa) Meriç Klasik Otomobil Ralli’sine katılım yoğun oldu. Projenin ikinci etabı olan Uzunköprü’ye 13 Mayıs tarihinde gelen Ralliciler İnönü Caddesi'nde toplandı. Burada Uzunköprü Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan parkurda mini bir yarış yapıldı. 'Bir Nehir, Üç Şehir' sembolik rallisine 20’ye yakın Klasik araç katılırken; yarışları çok sayıda klasik otomobil sever izledi. Mini Ralli’nin ardından Projenin 3. Etabı olan Yunanistan’ın Dedeağaç Şehrine doğru yola çıkıldı. Katkılarından dolayı Uzunköprü Belediyesi Personeline ve Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN’e teşekkür eden Proje temsilcileri ve araç sürücüleri, Başkan Vekili Osman AKGÜN'e katkılarından dolayı bir plaket sundu.

Uzunköprü 80. Yıl Bakım ve Rehabilistasyon Merkezi Müdürü Mesut CAN ve beraberindeki misafirlerimiz Başkan Vekilimiz Osman AKGÜN'ü makamında ziyaret ettiler.
10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Müdür CAN, herkesin engelli adayı olduğunu ve engellilerin tek ihtiyaçlarının ilgi olduğuna dikkat çekti.
Hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra Başkan Vekilimiz Osman AKGÜN'e misafirlerimiz tarafından yapılan tesbih hediye edilmiştir.

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü