Haberler

Uzunköprü ilçesinde tarım aletleri imalatı ile sıralı üretim yapan firma sahibi emekçilerimiz, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen’i ziyaret ettiler.
İşbilen; “Üretimi ilçemizde gerçekleşen tarım aletlerinin tanıtımını yapmak, iç ve dış pazarda duyurularının yapılmasını sağlamayı görev kabul ediyoruz. Festivalimizin de tarım konseptinin tanıtım ve pazarlama konusunda büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncelerle festivalimizi her yıl geliştirmeye devam edeceğiz. Sizlerin tanıtımı, Uzunköprü’nün tanıtımıdır. Desteğimiz her zaman üretenden yanadır” diyerek Avrupa standartlarına uygun dünya çapında üretim yapan firmalarımızın gözbebeğimiz olacağını söyledi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Atıksu Daire Başkan'ı Sayın Ahmet İhsan Öğün ve DSİ uzman teknik heyeti, İlçemizde DSİ ve Belediyemiz işbirliği ile; DSi tarafından yapılan ve tamamlandığında işletilmesi ve yönetimi Belediyemize devredilecek olan Evsel İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundular.

Şekerbank Uzunköprü Şube Müdürü Hasan Hüseyin Güleryüz, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen’i ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında ilde düzenlenen törende Edirne'de Yılın Ahisi seçilen ve şedlerini kuşanan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Hasan YILMAZ'ı makamında ziyaret etti.
Başkan İŞBİLEN; "Ahilik ve abilik seviyesinde bizlerin her zaman yanında olan üstadımızı kutlayıp, uzun ömürler diledik" dedi.

İlçemizde 15 farklı noktada dağıtımını gerçekleştirdiğimiz aşurelerimizi halkımıza dağıttık.
Muradiye Camii Telli Çeşme Meydanı'nda gerçekleşen aşure günü etkinliğine katılan Başkan İşbilen, vatandaşlarımıza aşure dağıtarak; "Allah kabul etsin, bolluk ve bereketi arttırsın" dedi.

T.C. Ziraat Bankası Uzunköprü Şube Müdürü görevine atanan Ufuk Kenar, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen'i makamında ziyaret etti.

19 Eylül Gaziler Günü programına Belediye Başkan Vekilimiz Necmettin Akın katılmıştır. Saat 11.30'da Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu ile başlayan tören bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.
Garnizon Komutanlığı'ndan Topçu Üsteğmen Gökhan KESKİN'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Şinasi İlkokulu'ndan 2 öğrenci tarafından günün anlam ve önemine dair şiirler okundu.
Gazi ve Şehit Ailelerine Uzunköprü Askeri Gazino Müdürlüğü'nde öğle yemeği ikramı ile program sona ermiştir.

Festival etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz ve 13 takımın mücadele ettiği Sokak Basketbol Turnuvası bugün sona erdi.
Final maçının hava atışı Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN tarafından yapıldı. Turnuvayı "FSM" isimli takım şampiyon olarak tamamlarken, "WOLWES" isimli takım ikinci, "HADDİNİ BİLBAO" isimli takım ise üçüncü oldu.

Turnuvada görev alan hakemler ve sağlık görevlileri ile şampiyon, ikinci ve üçüncü olan takıma ödül ve plaketleri Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN tarafından takdim edildi.

 

 

 

 

19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK'e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmiş, 19 Eylül günü de ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Ülkemizin topraklarını korumak ve savunmak adına, üstün bir cesaret örneği göstererek en güç koşullar altında bile canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuştur.

Geçmişte verdikleri büyük mücadelelerle, bugün özgür ve huzurlu bir biçimde yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bugün aramızda olmayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de aynı duygularla minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

 

2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali Konserleri 14-15-16 Eylül akşamları festival konser alanında gerçekleşti.

Festival konserlerinin ilk gecesinde ülkemizin yeni starlarından EDİS sahne aldı. Açık havada binlerce vatandaşın doldurduğu alanda şarkılarını seslendiren Edis, sahne şovu ile de izleyenleri büyüledi.

Festival konserlerinin ikinci akşamında şarkıcı DERYA ULUĞ, Uzunköprülülerle buluştu. Sahne performansının yanı sıra dans ekibi ile birlikte görsel bir konser veren DERYA ULUĞ, şarkılarını sevenleri ile beraber söyledi.

Festival konserlerinin son akşamında ülkemizin güçlü ses ve yorumcularından FERHAT GÖÇER sahne aldı. Konser alanının neredeyse tamamını dolduran Uzunköprülüler ve ilçemiz dışından gelen misafirlerimiz şarkıları FERHAT GÖÇER ile beraber söyledi.

 

2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali'nde

bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan

UZUNKÖPRÜLÜ HEMŞEHRİLERİME,

stand açarak festival süresince tanıtım ve satış yapan,

ESNAFLARIMIZA,

öncesinde ve devamında görev alan tüm

BELEDİYE PERSONELİME,

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİME,

EMNİYET TEŞKİLATINA,

sonsuz teşekkürlerimle...

 

Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Festival Açılış töreni ile protokol Atatürk Anıtı önünde yerini aldı. Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN'in tarafından festival çelenginin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla programa devam edildi.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN'in festival konuşmasının ardından, kortej yürüyüşü Atatürk Kültür Merkezi önünde son buldu. Uzunköprü Belediye Halk Oyunları Ekibi tarafından folklor gösterisini izleyen protokol üyeleri daha sonra standların açılışını gerçekleştirdi.

2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali ile ilgili oda, dernekler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Festival Komitesi bir araya geldi.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda festival ile ilgili tüm detaylar konuşuldu. Festival açılışı ve kortej başta olmak üzere festival programı hakkında bilgilendirme ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 

     Uzunköprü Belediyesi tarafından 2. Kültür, Sanat ve Tarım Festivali kapsamında 14-17 Eylül tarihleri arasında Gülçiçek Parkında bulunan basketbol sahasında düzenlenecek olan Sokak Basketbol Turnuvası kura çekimleri yapıldı.
     Turnuvanın ilk gününde eleme müsabakaları, ikinci gününde çeyrek final maçları, üçüncü gününde yarı final maçları oynanacak olup, 17 Eylül Pazar günü 3.lük maçı ile final maçının ardından ödül töreni ile turnuva son bulacaktır.
     Katılan tüm takımlara başarılar dileriz.

07-11 Eylül tarihleri arasında Samsun'da düzenlenen Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılan sporcularımıza başarılar dileriz.

Şanlı Türk Ordusu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor,

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

Ruhları şad olsun.

 

Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

Başvurular 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek

Uzunköprü Belediyesi tarafından 2. Kültür, Sanat ve Tarım Festivali kapsamında 14-17 Eylül tarihleri arasında Gülçiçek Parkında bulunan basketbol sahasında Sokak Basketbol Turnuvası düzenlenecektir.

Turnuvaya 16-30 yaş arasındaki herkes katılabilir. 18 yaşından küçükler için veli izni gerekmektedir. Turnuva başvuru formuna ve oyun kurallarına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir. Turnuva başvuruları, 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında Belediye Hizmet Binasında bulunan Halk Masası’nda yapılacaktır.

TURNUVA BAŞVURU FORMU 1
VELİ İZİN FORMU
TURNUVA OYUN KURALLARI

22 Nisan 2015 tarihinde UNESCO Dünya Geçici Kültür Mirası listesine alınan tarihi köprümüz için Uzunköprü Belediyesi olarak 24 Ağustos 2017 tarihinde “Dünyanın En Uzun Taş Köprüsü” olarak “Guinness Dünya Rekorları”nda yer alması için resmi başvuru yapıldı.

Guinness Dünya Rekorları Türkiye Temsilciliği’ne yapılan resmi başvuru ile tarihi köprümüzün 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali’nde rekor denemesi yapılacak. Yetkililer tarafından uzunluk ölçümü yapılacak tarihi köprümüzün, resmi belge üzerinde rekoru tescil edilmiş olacak.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınması için büyük çaba harcanan tarihi köprümüzü Guinness Dünya Rekorları’na ekleyerek “Dünyanın En Uzun Taş Köprüsü” unvanı ile anılması ve tanıtımı sağlanacak.

Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen'i makamında ziyaret etti.

Edirne bölgesindeki ve iki başkanın başkanı olduğu belediyelerin çalışmaları ile fikir alışverişleri şeklinde gerçekleşen toplantı sonrasında Başkan İşbilen, Başkan Şahinşah'ı ilçe genelinde yapılan su isale hattı şebeke inşaatı çalışmalarını yerinde incelediler.

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü