Haberler

AB’DEN BELEDİYE’YE 300.000 EURO

Avrupa Birliği IPA Cross Border Programında, 113 numaralı, FLOOD RESILIENCE/ isimli Dimitrovgrad Belediyesi’nin ortğı olduğumuz projenin başarılı başvuru sahibi ile müzakerelerini tamamlamış durumdayız.

Müzakereler 15 Mart 2019 Cuma günü Haskovo şehrinde gerçekleşmiştir. Müzakereler, Dimitrovgrad Belediye Başkan Yardımcısı Yasho Minkov, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen ve teknik heyetlerin katılımı ile sürmüştür.

AB Bulgaristan JTS / Haskova’da Uzman Ivan Delchev başkanlığında bütçe konuları tek tek ele alınarak, nihai sonuca bağlanmıştır.

Proje bütçesi 596.000 Euro olup, tarafların sele karşı önlem oluşturma amacı ile satın alacakları ekipman, dere yataklarının ve dere kenarlarının düzenlemelerini yapılmasını kapsamaktadır. Böylece sele karşı daha esnek bir yapı oluşturmayı taahhüt etmektedir.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Belediyemiz tarafından Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesi düzenlenecektir.
Tiyatro Gösterisi ile Şiir ve Müzik Dinletisinden oluşan gece programı, 18 Mart 2019 Pazartesi akşamı saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.
Tüm halkımız davetlidir.

Türk tarihinde önemli bir yeri olan Çanakkale zaferinde tarihe adını altın harflerle yazdıran 57. Alay askerlerinin temsili 15. Hava Bölüğünden 10 kişilik grup yarın Uzunköprü’den yola çıkacak.
Belediyemizin organizasyonu ile 18 Mart Çanakkale zaferinin 104. yıldönümü törenlerine katılacak olan 57. alayı temsilen Uzunköprü’den yola çıkan 10 kişilik gurup 18 Mart günü Gelibolu’da olacak.
Saat 13.00’da Adalet Meydanında başlayan törene İlçe Kaymakamımız Muhittin Gürel, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen, Siyasi Parti Başkan Adayları, İlçe Başkanları ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri ile asker anneleri ve vatandaşlar katıldı.
Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen 15. Hava Bölüğünün önemini vurgulayan bir konuşma yaparak; “Belediye olarak Çanakkale zaferinin 104. yıl etkinliklerinde bizde Uzunköprü olarak atalarımızın bizlere emanet ettiği bu topraklarda torunları olarak onlara sahip çıktık. Bu genç kardeşlerimiz yürüyerek Çanakkale’ye gidecekler” dedi. 15. Hava bölüğünün Uzunköprü’den 3. Uçakla Çanakkale zaferine katıldığını vurgulayan Başkan İşbilen, beşinci kez katıldığımız bu etkinliğe her yıl katılımın devam etmesi gerektiğini vurguladı. 
Başkan İşbilen’in konuşmalarının ardından İlçe Müftümüz Riza Arı tarafından aziz şehitlerimiz ve yola çıkacak 15. Hava Bölüğümüz için dua okundu.
Adalet Meydanından başlayan tören yürüyüşü Kız Meslek Lisesi önünde son buldu. Uzunköprü 15. Hava Bölüğü, 57. Ve 27. Alay’la birleşerek Çanakkale’ye gitmek üzere yarın Uzunköprü’den Keşan’a yola çıkacak.

Avrupa Birliği İnterreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2. Teklif çağrısında onaylanan ; “Sınır Ötesi Bölgesinin Cazibeliği’nin Yenilenmesi için Ortak Eylemler” isimli turizm başlığındaki projemizin ; Haskova’da ki Bulgaristan J.T.S./Resmi kurumda ilk toplantısı olan / bütçe görüşmeleri ve değerlendirme toplantısı 08 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Uzunköprü ve Dimitrovgrad Belediyelerinin yetkili memurlar ve başkanlarınca dahil olunan toplantı; başarı ile sonuçlanmış olup, yaklaşık tutarı 497.500 Euro olan bütçemiz onaylanmıştır.

Projemizin uygulama süresi; 18 (onsekiz) ay olup, Uzunköprü Belediyesi imar planlarında rekreasyon alanı olarak gözüken 47 dönümlük yeşil alan, içerisinden geçen dairenin ıslahı ve çevresinde oluşturulacak 800 m’lik yürüyüş ve koşu yolları, dinlenme ve 2 adet tarihi taş köprünün ve vadideki doğal yaşamın seyredilebileceği seyir gözetleme/seyir kuleleri ile oyun ve spor alanları ile halkımızın kullanımına açılacaktır.

Projenin hayırlı olmasını diliyorum diyen Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN hem Türkiye’ye hem de AB uygulamalarına örnek teşkil eden bu güzel proje için emeği geçen tüm belediye çalışanlarıma ve ekibime teşekkür ediyorum diye de eklemiştir.

is sagligi ve guvenligi egitimi

     Uzunköprü Belediyesi ,personelinin sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışabilmesini sağlamak amacıyla hizmet içi eğitim programı çerçevesinde, Belediye personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmiştir.

     Belediye personelinin iş kazalarına karşı bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitim programı Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İş güvenliği uzmanı ve İş Yeri Hekimi tarafından verilen eğitimlerde belediye personeline, iş sağlığı ve güvenliği, işçi ve işverenin yasal hak ve sorumluları, acil durumlarda yapılması gerekenler, yangın güvenliği, iş güvenliği ekipmanlarının tanıtılması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının sebepleri, kaza yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması gibi konularda bilgiler verildi.

sinir otesi ab proje toplantisi

     “Sınır Ötesi Bölgesinin Cazibeliğinin Yenilenmesi için Ortak Eylemler” isimli proje kapsamında Uzunköprü Belediyesi ile T.C.Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı yetkilileri arasında ilk toplantı gerçekleştirildi.

     Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2. Teklif Çağrısı kapsamında Uzunköprü Belediyesi ve Dimitrovgrad Belediyesi arasında gerçekleştirilecek olan 14.12.2018 tarihinde resmi olarak onaylanan projenin sözleşme öncesi saha denetimi yapılmış olup, proje hakkında Bakanlık yetkililerine bilgi verilmiştir. Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde proje hakkında Yetkililerden süreç kapsamında bilgi edinilmiştir.

     “Sınır Ötesi Bölgesinin Cazibeliğinin Yenilenmesi için Ortak Eylemler” isimli projenin uygulama süresi 18 ay sürecek olup yaklaşık tutarı 497,500 Euro’dur.

     Proje kapsamında; İlçemiz imar planlarında rekreasyon alanı olarak geçen 47 dönüm alana sahip arazinin içinden geçen dere ıslah edilerek çevresinde 800 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolları, dinlenme alanları oyun parkları, spor alanı inşa edilecek, ayrıca Tarihi taş köprümüzü ve vadideki doğal yaşamı gözetleme kulesi inşa edilecektir. Projelerin sözleşme sürecine en kısa zamanda girilmesi ve uygulanmasına muhtemelen Mart 2019’da başlanması beklenmektedir.

yayri yil tatil mesaji

 

Mesçit Mahallesinde yaşayan dar gelirli vatandaşlarımızın 30 yıllık tapu sorunu, Belediyemiz girişimleriyle bugün mutlu sona ulaştı. Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, mahallede adına yaptırılan pankartlar ve alkışlarla karşılandı.

30 yıl önce Mesçit Mahallesinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara verilen tapu tahsis belgeleri’nin hak sahibi vatandaşlara verilmek üzere tapu senedi’ne dönüştürülmesi için Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN tarafından hukuk mücadelesi başlatılmıştı. 8 yıl süren davalar sonunda geçtiğimiz Aralık Ayı Meclis Toplantısında müracaatını eksiksiz tamamlayan 50 vatandaşımıza 2018 sonu itibari ile Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde tescil ettirilen Tapu Senetleri, bugün hak sahiplerine teslim edildi.

Tapu Dağıtım Töreni için ülkenin farklı yerlerinden gelen Roman Federasyon temsilcilerinin yanı sıra, İzmir Milletvekili Özcan Purçu da törene katıldı.

Törende konuşan Av. Enis İŞBİLEN; “Siz değerli vatandaşlarımızla bugün bu mutluluğu birlikte paylaşıyor olmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. 30 yıllık hasretiniz ve dönemimizde açtığımız 8 yıl süren hukuk mücadelemiz bugün sizlere tapu olarak dönüyor. Bu hikayenin adı mutluluktur. Bu mutluluğu sizlerle yaşıyor olmak çok güzel. Şimdilik sadece 50 vatandaşımıza bu tapuları teslim edeceğiz. Ancak evraklarını tamamlayan 22 vatandaşımızın daha dün yapılan Ocak Ayı Meclis Toplantısında tapu kararlarını aldık. Onlara da aynı işlemleri uygulayarak tapularını telsim edeceğiz. Ve tabii bir diğer mahallemiz Aşçıoğlu Mahallesinde de aynı sorunu yaşayan vatandaşlarımıza umut olacağız, biz sorunun çözümü için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bugünde, bunun en büyük ispatıdır” dedi.

Tapu dağıtım töreninde tapularını teslim alan vatandaşlar sevinçlerini Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN ile paylaştı. Tören sonunda vatandaşlar tapu senetleri ile beraber hatıra fotoğrafı çektirerek tarihe not düştüler.

Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait itfaiye aracını yenileyerek uzun yıllar kullanılacak şekilde, yeni bir görünüme kavuşturdu.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, göreve geldiği günden itibaren hizmet araçlarının eksiklerini tespit ederek araç parkına 28 adet 0 km araç kazandırmıştı. Eski hizmet araçları birim müdürlükleri tarafından sürekli olarak takip edilmekte olup, zamanla eskiyen itfaiye aracı su tankının zamanla çürümesi nedeniyle gerekli bakım onarımı yaptırılmıştır. 8 tonluk su tankı yenilenerek montajı tamamlanan itfaiye aracının, 15 metrelik itfaiye merdivenin de gerekli bakım ve onarımı gerçekleştirilerek halkımızın hizmetine sunulmuştur.

İtfaiye Müdürlüğü’ne ait toplam 3 adet arazöz, bir adet 15 metre merdivenli, bir adet 28 metre merdivenli itfaiye aracı ve bir adet ön müdahale ve arama kurtarma aracı ile Uzunköprü Halkına hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Başkan İŞBİLEN; “İtfaiye araçlarımızın periyodik olarak gerekli bakımlarını yaptırıyoruz. Yıllardır Uzunköprü’ye hizmet veren araçlarımızı ekonomik bütçelerle yenileyerek uzun yıllar hizmet edecek hale getiriyoruz” dedi.

Uzunköprü Belediyesi tarafından “Uzunköprü’de Hava Kirliliği” konulu panel düzenlenmiştir.

Uzunköprü Kent Konseyi Başkanı Dr. Memet Akbal’ın moderatörlüğünü yapacağını panelde, Trakya Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, Trakya Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak ve Uzunköprü Belediyesi Çevre, Koruma ve Kontrol Müdürü Didem Uygun konuşmacı olarak yer alacaktır.

26 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 16.30’da Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek panele tüm halkımız davetlidir.


Uzunköprü Kent Müzesi 13 Aralık 2018 Perşembe günü Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Edirne Müzesi uzmanları tarafından denetimden geçirildi.
İlçemizde bulunan tek müze olma özelliğini taşıyan ve halkımızın bağışladığı çoğunlukla etnografik eserlerin sergilendiği Kent Müzesi’nin her yıl yapılan düzenli denetimlerin devamı olarak bu yıl da denetimi gerçekleştirilmiştir.
2013 yılında Uzunköprü Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile eski Tekel Binasının restorasyonu ile hizmete açılan Kent Müzesi’nin envanterine kayıtlı 523 eser olup, 2013 yılında Uzunköprü Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile eski Tekel Binasının restorasyonu ile hizmete açıldığı yıldan günümüze dek 12.000’den fazla ziyaretçi sayısına ulaşmıştır.

Çorlu ilçesinde 8 Temmuz’da meydana gelen tren kazasında yaşamını yitiren vatandaşlarımızın anısına 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 13.00’da Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde fotoğraf sergisi açılacak.
Kazada yaşamını yitirenlerin aileleri ve yakınları tarafından hazırlanan sergi açılışına tüm halkımız davetlidir.

Edirne Valimiz Ekrem Canalp, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere bugün ilçemize gelerek Belediye Başkanlığımızı ziyaret etti.
Edirne Valimiz Ekrem Canalp'i Belediye Hizmet Binası girişinde karşılayan Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen, Uzunköprü Halkı adına hoşgeldiniz derken, ziyarete Belediye Meclis Üyelerimizde hazır bulundular.
Gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen, Valimiz Ekrem Canalp'e Altın Pul Ödülü kazanan Hatıra Pulu'nu, Tarihi Köprü fotoğrafını ve Dünden Bugüne Belgelerle Uzunköprü kitabımızı hediye etti.
Belediye ziyareti sonrası Valimiz ve beraberindeki heyetle birlikte Belediye Başkanımız, esnaf ziyareti gerçekleştirdiler.

 

İŞBİLEN; “BU GURUR UZUNKÖPRÜMÜZÜN”

 

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”na ilçemizdeki tarihi çeşmelerin restorasyonu projesiyle katılarak “Başarı Ödülü”ne layık görülen Uzunköprü Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu Ege ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen yarışmaya Çöpköy Mahallesi’ne kurulan Güneş Enerji Sistemi Projesi ile katılmış ve “Çevre Dostu Belediye Başkanı” ödüllendirilmiştir.

Antalya’da düzenlenen Yapı ve Restorasyon Fuarı’na katılım gösteren Uzunköprü Belediyesi, bu yıl Tarihi Kentler Birliği tarafından 17.si düzenlenen yarışmaya ilçemizdeki tarihi çeşmelerin restorasyonu projesi ile katılım göstermiştir. 62 belediyeden 123 proje ile uygulamanın katıldığı yarışmada Uzunköprü Belediyesi “Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür.

Tarihi Kentler Birliği tarafından her yıl düzenlenen Özendirme Yarışmalarında ödüle layık görülen Uzunköprü Belediyesi, 2015 yılında Uzunköprü Aziz Ioannis Kilisesi Restorasyonu Uygulama Ödülü, 2016 yılında Uzunköprü Eski Askerlik Şubesi Binası Restorasyonu Uygulama Ödülü ve 2017 yılında Uzunköprü Kent Müzesi ödül kazanarak her yıl ödüllerine bir yenisini eklemiştir.

İŞBİLEN: “BU GURUR UZUNKÖPRÜMÜZÜN”

15 gün içerisinde Tarihi Kentler Birliği ile Ege ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından ödüllendirilen Uzunköprü Belediyesi’nin ödüllerini, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN aldı. Başkan İŞBİLEN; Uzunköprü Belediyesi olarak, kültürel varlıklar ve sosyal projelerde olduğu gibi insan odaklı projelerimize devam ediyoruz. İlçemizdeki tarihi ve kültür miraslarını tek tek restore ederek ayağa kaldırmak bizim için büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Sadece Tarihi Kentler Birliği tarafından değil, geçtiğimiz yıllar içerisinde Marmara Belediyeler Birliği ve Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen yarışmalarda da ödül kazanarak uygulama ve çalışmalarımız taçlandırılmıştır. Güneş Enerji Sistemi, seçim vaatlerimizde olmayan bir projeydi ancak var gücümüzle çalışarak yenilenebilir enerji üreten tesisi Uzunköprü’ye kazandırmış olduk. Ödüller bizleri sadece memnun ediyor, benim için en önemli ödül vatandaşımın gönlünde bu projelerin değer görmesi ve takdir edilmesidir. Bu gurur Uzunköprümüzün” dedi.

 

Uzunköprü Belediyesi, Mesçit Mahallesinde 1993 yılında belediyece kendilerine Gecekondu Kanunu gereği Tapu Tahsis Belgesi verilmiş 132 vatandaşımıza uzun bir uğraştan sonra tapularını dağıtma aşamasına gelmiştir.

04 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısında alınacak kararlar gereği ilgili hak sahiplerine tapu tescilleri gerçekleştirilecek olup, tapuları dağılacaktır.

Halkın belediyeciliği anlamında örnek bir çalışma sayılabilecek bu tapu tahsisi yaklaşık 8 yıllık bir uğraş sonunda nihayete erdirilmektedir.

Dar gelirli ailelerin ikamet ettiği mahallemizde, ellerinde Gecekondu Kanunu uyarınca verilmiş tapu tahsis belgeleri olan ve yasal durumdan uzak hemşehrilerimizin meskenlerine ve arsalarına yönelik bu işlemin; Uzunköprü içerisinde benzer sıkıntı yaşayan Aşçıoğlu Mahallesi Küme Evler kısmına da örnek teşkil ederek uygulanacağı Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen tarafından dile getirilmiştir.

Ayrıca Belediye Başkanı İşbilen; tapu dağıtım töreninin aralık ayı içinde gerçekleştirileceğini, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerek tarafımızdan gerekse CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Marmara Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Sinan Karaca Öztürk ve Uzunköprü Romanları Eğitim, Kültür, Araştırma, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemil Kayışkoparan tarafından Uzunköprü Belediyesince gerçekleştirilecek törenimize davet edildiğini ve Genel Başkanımızın Uzunköprü’ye gelebileceklerini beyan etmiştir.

Uzunköprü Belediyesi tarafından Aşçıoğlu Mahallesi'ne yapılan Çok Amaçlı Sosyal Tesis'in açılış töreni mahalle halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Salona alkışlarla giriş yapan Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, herkesi tek tek hoşlayarak yeni açılan tesisin hayırlı olmasını diledi.
Açılış Töreninde ilk konuşmayı yapan Mahalle Muhtarı Necdet Demirdöven, Başkan İşbilen'e sözünü tutarak bu tesisi mahallesine kazandırdığı için teşekkür etti.
Marmara Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Sinan Karaca Öztürk, bu hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, Başkan ve personeline Romanlar adına teşekkür etti.
Aşçıoğlu Madrid Spor Kulübü Yöneticisi Orhan Tüfekçioğlu, kulübe ve mahalleliye her zaman sahip çıktığı için Uzunköprü Belediyesi'ne ve Başkan Av. Enis İŞBİLEN'e kulüp adına teşekkür etti.
Başkan İŞBİLEN yaptığı konuşmada; "10 yıldır her zaman sizlerin yanında olduk. Seçimlerde sözünü verdiğimiz tesisi bugün sizlerle beraber açıyoruz. Mutluluğumun ve heyecanımın tarifi yok. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi. Ayrıca İŞBİLEN, Mesçit Mahallesi'nde yapılan tapu işlemlerinin aynısını Aşçıoğlu Mahallesi içinde uygulayacaklarını ve küme evler olarak anılan alandaki evlerin işlemleri tamamlayıp, tapu sorununu çözeceğini söyledi.
Açılış töreninin ardından İkinci Murat Ortaokulu Ritim Grubu ve Aşçıoğlu Mahallesi Dans Ekibi gösterilerini sergilediler.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, Başkan Yardımcımız Engin BULUT, Zabıta Müdürümüz Kazım Gürkan KIR, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal CİNGÖZ ve taksici esnafı ile bir araya geldi.
Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini belirten taksici esnafı genel sorunlarını, taleplerini Belediye Başkanımızla paylaşmışlardır.
Belediye hizmetlerini gün gün takip etme imkânına sahip olan esnafının sosyal yaşamın gelişmesinde önemli katkılarının olduğunu söyleyen Başkanımız İŞBİLEN; “Sizler toplumun her kesimine hizmet veriyor ve yüz yüze iletişime geçiyorsunuz. Bu yüzden mesleki hizmetiniz kadar sosyal sorumluluk bilinci içinde çalışmalarınızı yürütmeniz gerekmektedir” dedi.
Toplantı sonucunda şoför esnafımızın taleplerini de dikkate alarak uygulamayı yasal zeminde belirlediklerini söyleyen İşbilen, Uzunköprü’nün de konuşulduğu toplantıdan sonra şoför esnafı arkadaşlarımızdaki birlikteliğin de pekiştiğini belirterek hizmetin daha iyi hale geleceğini söylemiştir.

Uzunköprü Türk Hava Kurumu Şubesine ait bina, Genel Merkezi tarafından adeta satılmıştır.

Uzun yıllardır Uzunköprü THK olarak hizmet veren köprübaşı karşısındaki kurum binası, Genel Merkezin kullandığı krediye karşılık bir bankanın mülkiyetine geçirilmiştir.

Ulu Önder Atatürk tarafından kurulan ve O’nun emaneti olarak görülen kurum yöneticilerince alınan bu kararı doğru bulmuyorum, özellikle tarihi kasabamızda 1900’lü yılların başından beri hizmet veren böyle bir bina ve arsasının satışı biz Uzunköprülüleri üzmüştür.

Mülkiyet devir işlemlerinin vefa akti olarak yapılması ve sözleşmede 8 aylık bir ödeme süresi bulunması karşısında, özellikle Uzunköprü THK binasının geri alınması için gerekli hassasiyetinin gösterilmesini Uzunköprü Belediye Başkanı olarak istemekteyim.

 

Av. Enis İŞBİLEN - Uzunköprü Belediye Başkanı

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. mülkiyetinde bulunan 6.477 m² alanlı 19 Mayıs Caddesi üzerindeki taşınmazı, 4046 Sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamında satışının yapılma kararı alınmıştır.

Söz konusu alan, Şeker Fabrikalarına ait idari bina, lojman ve ağaçlık bir bahçeden ibarettir. Yeşil bir alan görüntüsündedir.

Anılan taşınmaz, Uzunköprü Belediye Meclisinin 2018 yılında aldığı bir karar ile YEŞİL ALAN statüsüne çekilmiştir. Yani bu alandan inşaat yapmak suretiyle faydalanmak Meclis Kararımıza göre mümkün değildir.

Bu duruma rağmen, ısrarla satışa sunulması ve farklı kullanıma gitme niyeti Uzunköprü Belediyesi’nin mevcut imar alanları ve çelişki oluşturmaktadır. Uzunköprü Halkının menfaati doğrultusunda alınan Yeşil Alan’a dönüştürme Meclis Kararımızın arkasında olduğumuzu Uzunköprü Kamuoyu ile paylaşıyorum.

Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü