Haberler


Uzunköprü Spor  - Altınova Belediye Spor bal ligi futbol karşılaşması Ergene Şehir Stadı canlı yayını.. 

Uzunköprü Belediyesi tarafından, bir buçuk yıl önce yanarak zarar gören çamlıktaki 10 hektarlık alana iki bin fidan dikildi.

Uzunköprü Belediyesi tarafından yanan alanın ağaçlandırılmasıyla ilgili geçtiğimiz yıl temizlik çalışması yapılmıştı. Yanan ağaçlardan temizlenen alana bu yılda Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Ördekli Göl Mesire Alanı karşısında bulunan Çamlık bölgesinde bir buçuk yıl önce çıkan yangında zarar gören 10 hektarlık alanda yapılan ağaçlandırma çalışmasına katılan Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN; “Uzunköprülülerin piknik ve mesire alanı olarak kullandığı Çamlık mevkiinde çıkan yangında büyük bir alan yok olmuştu. Temizlik ve ağaçlandırma çalışmaları için Belediyemiz olarak her türlü izinlerimizi alarak çalışma başlattık. Bildiğiniz gibi bu alan meraya ait. Mera Komisyonu’ndan alınan izinler ile önce alanın temizliğini, şimdi de ağaçlandırma çalışmasını yaptık. Akça, katalpa, dışbudak, dut, erguvan ve selvi gibi yapraklı ağaç çeşitlerinden toplamda iki bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Amacımız daha yeşil Uzunköprü” dedi. 

Meriç Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin çalışan personellerine verilen “Doğru İlk yardım Hayat Kurtarır” projesi kapsamında Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli “Sertifikalı Temel ilk yardım Eğitimi” programına katıldı.
Bireylerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin arttırılması, ilk yardım bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, temel ilk yardım konusunda bilinçlendirerek ve farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi işbirliğiyle hazırlanan eğitim 19-20 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.
Edirne Belediyesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü ve İlk yardım Eğitmeni Hemşire Ayten SÜNETÇİLER ile İlkyardım Eğitmeni Hemşire İnci ÖZER tarafından verilen eğitimde “İlk yardım Temel Uygulamaları, Temel Yaşam Desteği, Kanama, Yaralanma, Kırık, Çıkık, Zehirlenme, Boğulmalarda İlk yardım, Hasta/ Yaralı Taşıma Teknikleri” konuları sunumlarla desteklenerek anlatılmış ve her konu katılımcıların birebir pratik uygulamalarıyla pekiştirilmiştir.
Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personellerinden oluşan 14 kişilik grubun tamamı Sağlık Bakanlığı yetkilileri gözetmenliğinde yapılan yazılı ve sözlü sınavı geçerek “Temel İlk yardımcı Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.

Uzunköprü Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Ayşe Asma, geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında iki gümüş madalya kazanmıştı.
Turnuvanın tamamlanmasının ardından Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen’i ziyaret eden Ayşe Asma, madalyalarını Başkanımız İşbilen ile paylaştı.
Destekleri için Başkanımıza teşekkür eden Ayşe Asma’ya, Başkanımız İşbilen; “Bunlar senin ilk adımların. İleride Türk Bayrağını Olimpiyatlarda en üstte dalgalandıracaksın. Sana olan güvenimiz ve inancımız tam” diyerek Ayşe Asma’yı tebrik etti.

İyi Parti İlçe Başkanı Av. Burhan Başeğmez ve yönetimi, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen’i makamında ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette yeni seçilen yönetimini tebrik eden Başkan İşbilen, parti çalışmalarında başarılar diledi.

6-9 Şubat AVRUPA ŞAMPİYONASINI Final ile açan milli sporcumuz Ayşe ASMA ardından 11-14 Şubatta yapılan ULUSLARARASI TURKISH OPEN şampiyonasında da finale adını yazdırdı. 
Finalde Rus rakibine yenilen sporcumuz Olimpiyat yolunda hanesine iki finalden iyi puanlar yazdırdı. Sporcumuz Yunanistan da yapılacak olan Başkanlık Kupası yarışmalarına milli takım adına girecek ve BÜYÜKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI için kota almaya çalışacak. 
Sporcumuz Ayşe ASMA’yı ve antrenörümüz Erkan ÇAKIRTEPE’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

UMRE'ye gitmek üzere yola çıkan 141 vatandaşımıza Belediye olarak kumanya ve su dağıtımı gerçekleştirdik.
Hayırlı yolculuklar, Allah dualarınızı kabul etsin...

İŞKUR Edirne İl Müdürü Şengül Çildam, Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN'i makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Edirne ilindeki Belediyelerde bulunan İŞKUR Bürolarından en çok başvuru alan ve daha çok kişinin iş sahibi olmasına katkı sağlayan Belediyemize teşekkürlerini ileten ÇİLDAM, büronun faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Vatandaşların iş taleplerini belediyelerdeki İŞKUR bürolarına daha rahat ulaştıkları için tercih ettiklerini söyleyen ÇİLDAM, "Rakamlarla görüyoruz ki Uzunköprü Belediyesi bu konudaki en iyi Belediyemiz" dedi.
Başkanımız İŞBİLEN; "Vatandaşlarımızın iş bulma taleplerini kendi personelimizce alarak yardımcı oluyoruz ve iş bulmalarından büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

is kur

6. sı düzenlenen Avrupa Kulüpler Şampiyonasında Uzunköprü Belediyesi Soor Kulübü Sporcularından Ayşe ASMA +73 Kg büyük bayanlarda finalde Fransız rakibine yenilerek Avrupa 2. si olmuştur. Sporcumuzu ve antrenörümüz Erkan ÇAKIRTEPE’yi tebrik ederiz.

Uzunköprü’ye doğalgazın getirilmesi ile ilgili detaylar ortaya çıkıyor.
Gazdaş tarafından Uzunköprü’ye İpsala’dan ana doğalgaz hattı yapılamaya başlanıyor.
Planlanan Uzunköprü projesinde ; doğalgaz ana boru hattının Uzunköprü’ye getirilmesinin ardından Cumhuriyet ve Habib Hoca Mahallelerinde ilk uygulamanın yapılacağı bildirilmiştir.
Uzunköprü merkezde de yaklaşık Nisan ayından başlayarak, şehiriçi doğalgaz tevzii boruları döşenmeye başlayacaktır.

Uzunköprü Belediyesi Meclisi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı 06 Şubat 2018 Salı günü saat 14.00’te Atatürk Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

1- Toplantıya izinli sayılan Recep Güzel haricindeki tüm üyeler katıldı.
2- İmar Komisyon Raporu ile meclise gelen üç madde kabul edildi.
3- Ulaşım Komisyon Raporu ile meclise gelen üç maddenin tamamı oy birliği ile kabul edildi.
4- 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ilgili maddeleri doğrultusunda Belediyemiz bünyesinde şirket kurulması kararı oy birliği ile kabul edildi.
5- 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ilgili maddeleri doğrultusunda Belediyemiz bünyesinde kurulan şirkete ait şirket sözleşmesi oy birliği ile kabul edildi.
6- Uzunköprü Musiki Derneği’nin maddi destek talebi, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim Kontrol Kanunu’nun 29. Maddesi gereğince 5.000 TL. yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi.
7- Uzunköprüspor Kulübü’nün maddi destek talebi, 5393 sayılı kanunun 14. Maddesinin b fıkrası ve 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim Kontrol Kanunu’nun 29. Maddesi gereğince 50.000 TL. yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi.
8- Aşçıoğlu Gençlik Spor Kulübü’nün maddi destek talebi, 5393 sayılı kanunun 14. Maddesinin b fıkrası ve 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim Kontrol Kanunu’nun 29. Maddesi gereğince 5.000 TL. yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi.
9- Uzunköprü Belediyesi Spor Kulübü’nün maddi destek talebi, 5393 sayılı kanunun 14. Maddesinin b fıkrası ve 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim Kontrol Kanunu’nun 29. Maddesi gereğince 5.000 TL. yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi.
10- Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’nin işyeri tahsisi talebi, 5 yıl süre ile 1 TL bedel karşılığında Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’ne tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
11- 18 Kasım Kurtuluş Spor Kulübü’nün maddi destek talebi, 5393 sayılı kanunun 14. Maddesinin b fıkrası ve 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim Kontrol Kanunu’nun 29. Maddesi gereğince 10.000 TL. yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi.
12- Bülbül Dere Göleti devir sözleşmesinin iptal edilerek Devlet Su İşleri Müdürlüğü’ne devri oy birliği ile kabul edildi.
13- Başkanlıkça meclise gönderilen mülkiyeti Belediyemize ait 847 ada 1 parsel’de bulunan taşınmazın 5 yıl süre ile kiraya verilmesine, kira, iş ve işlemlerinin Belediye Encümenince yürütülmesine oy birliği ile karar verildi.

 

Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği 06 Şubat 2018 Salı günü saat 11.00’de 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince taşeron işçilerin şirkete geçiş işlemlerinin sağlanması için 3 maddelik gündem ile olağanüstü toplandı.

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ilgili maddeleri doğrultusunda Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Personel Limited Şirketi kurulması görüşüldü ve kararı mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ilgili maddeleri doğrultusunda Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Personel Limited Şirketi bünyesinde kurulacak olan şirket sözleşmesi görüşüldü ve kararı mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı sonunda Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi hakkında birlik mühendisi, Mayıs ayında inşaatı sona erecek tesisin son durumu ve kalan çalışmalar ile ilgili birlik meclisine bilgi verdi.

 

Ankara Devlet Opera ve Bale sanatçısı Arda Doğan, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen’i makamında ziyaret etti. Uzunköprü’lü olan Arda Doğan, ülkemizin en önemli tenor sanatçılarından biri olarak Avrupa’da ve ülkemizde aldığı ödüllerle sürekli adından söz ettiren isim oldu.

Küçüklüğünden beri müziğe olan ilgisinden ilk ve ortaokul döneminde uzak kalan Doğan, daha sonra üniversite hayatına Ankara’da devam ederken Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Gençlik Korosu ile yeniden tanıştı. Koro şefinin kesinlikle konservatuar eğitimi alması gerektiğini söylemesiyle, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan eğitim almaya başladı. Konservatuar dersleri dışında ayrı programlarla ağır bir kamp dönemi de yaşayan Doğan, 2005 yılında konservatuarı birincilikle bitirdi.

Çok kısa bir süre içerisinde bir çok eseri solist olarak söyleyerek Avrupa’da ödüller alan Arda Doğan, 13 Ağustos'ta "2016 European Music Academy" tarafından düzenlenen şan yarışmasında en büyük ödül olan "Beethoven Ödülü", Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı tenor Arda Doğan'a verildi. Doğan, halen Ankara Devlet Opera Belesi’nde solist sanatçı olarak görevine devam etmektedir. 

Uzunköprü Belediye Meclisi aşağıdaki gündem maddeleri 6 Şubat 2018 Salı günü saat 14.00'da toplanacaktır.

 

UZUNKÖPRÜ BELEDİYE MECLİSİ’NİN 6 Şubat 2018 Salı Günü Saat:14.00

OLAĞAN TOPLANTISI

           

            

GÜNDEM:

  • 1) Yoklama
  • 2) İmar Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi ve kararının alınması.
  • 3) Ulaşım Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi ve kararının alınması.
  • 4) 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ilgili maddeleri doğrultusunda Belediyemiz bünyesinde  şirket kurulması konusunun görüşülmesi.
  • 5) 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ilgili maddeleri doğrultusunda Belediyemiz  bünyesinde kurulan şirkete ait şirket sözleşmesinin onaylanması konusunun görüşülmesi.
  • 6) Uzunköprü Musiki Derneği’nin maddi destek talebi.
  • 7) Uzunköprüspor Kulübü’ nün  maddi destek talebi.
  • 8) Aşçıoğlu Gençlik Spor Kulübü’nün  maddi destek talebi.
  • 9) Uzunköprü Belediyesi Spor Kulübü ’nün maddi destek talebi

Fazla Mesai Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan William Shakespeare’in en önemli eserlerinden “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli tiyatro oyunu 03 Şubat 2018 Cumartesi akşamı Atatürk Kültür Merkezi salonunda sahnelendi.
Uzunköprülülerin hafta sonu olmasına rağmen yoğun katılım gösterdiği oyun, izleyiciden büyük alkış aldı.
Oyun sonunda Belediye Meclis Üyelerimiz Hacer Doğrugüven ve Sevinç Karamolla, oyunculara çiçek ve plaket takdim ettiler.

4 Şubat’ta yapılacak olan Analig, gençler ve yıldızlar okullararası seçmesi ile 5 Şubat’ta başlayıp 14 Şubat’ta bitecek olan Turkish Open (Türkiye Açık) Taekwondo Turnuvaları öncesinde Uzunköprü Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, Belediye Başkan Vekilimiz Necmettin Akın’ı Başkanlık Makamında ziyaret ettiler.
Sporcularımıza katılacakları turnuvalarda başarılar diliyoruz.

Uzunköprü Belediyesi ve Uzunköprü İlçe Müftülüğü tarafından 3 Şubat 1451’de vefat eden Şehrimizin Kurucusu, Osmanlı İmparatorluğu’nun altıncı padişahı Sultan II. Murat Han, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehit ve gazilerimiz ile Afrin Operasyonu’ndaki şehitler, gaziler ve görev yapan Mehmetçiklerimiz için 02 Şubat 2018 Cuma günü Merkez Muradiye Camii’nde Cuma Namazı öncesinde okutulan mevlid’e katılan tüm halkımıza teşekkür ederiz.

TÜİK tarafından yapılan resmî açıklamayla Uzunköprü ilçe merkez nüfusumuzun 40 165 kişiye ulaştığı bildirilmiştir. Şehir girişlerinde bulunan tabelalarda nüfus değişiklikleri yapılmıştır.

İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, İl Sağlık Müdürü Cengiz Kalkan, Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz ilçemize yapılacak yeni devlet hastanesi ile ilgili Belediye Başkan Vekili Necmettin Akın, Başkan Yardımcısı Engin Bulut, Fen İşleri Müdürü Erkan Arıcı, İmar İşleri Müdürü Kadir Kızılkan ve Su İşleri Müdürü Bülent Uysal ile Belediye Başkanlığı Makamında bir araya geldi.

İlçemize yapılması planlanan 200 yataklı Devlet hastanesi için belediyemizce yapılacak imar planlama çalışmaları, kanalizasyon, içme suyu altyapısı konularındaki çalışmalarımıza ek olarak proje süresince yürütülecek iş ve işlemler ile ilgili görüşme gerçekleşmiştir.

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü