Haberler

 

Uzunköprü Belediyesi tarafından, bir buçuk yıl önce yanarak zarar gören çamlıktaki 10 hektarlık alana iki bin fidan dikildi.

Uzunköprü Belediyesi tarafından yanan alanın ağaçlandırılmasıyla ilgili geçtiğimiz yıl temizlik çalışması yapılmıştı. Yanan ağaçlardan temizlenen alana bu yılda Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Ördekli Göl Mesire Alanı karşısında bulunan Çamlık bölgesinde bir buçuk yıl önce çıkan yangında zarar gören 10 hektarlık alanda yapılan ağaçlandırma çalışmasına katılan Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN; “Uzunköprülülerin piknik ve mesire alanı olarak kullandığı Çamlık mevkiinde çıkan yangında büyük bir alan yok olmuştu. Temizlik ve ağaçlandırma çalışmaları için Belediyemiz olarak her türlü izinlerimizi alarak çalışma başlattık. Bildiğiniz gibi bu alan meraya ait. Mera Komisyonu’ndan alınan izinler ile önce alanın temizliğini, şimdi de ağaçlandırma çalışmasını yaptık. Akça, katalpa, dışbudak, dut, erguvan ve selvi gibi yapraklı ağaç çeşitlerinden toplamda iki bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Amacımız daha yeşil Uzunköprü” dedi. 

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü