Fen İşleri Müdürlüğü

kar kureme ve tuzlama

          İlçemizde haftasonundan itibaren başlayan olumsuz hava koşullarına karşı (kar ve buzlanmaya) Belediyemiz 2 kepçe, 1 kar kürüme ve tuzlama aracı ve 4 traktörden oluşan ekibimizle çalışmalarımız devam etmektedir. Sorumluluk alanlarımızda ki yollarda oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı gerekli önlemler alınmıştır. Ekiplerimizce buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları devam etmektedir.

Şehiriçi İçme Suyu Şebeke Hattı kazılarında bozulan yolların tamiratı devam ediyor. Özellikle şehrin en işlek caddelerinde devam eden çalışmalarda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt ve kilit taş ile yolları kullanılır hale getiriliyor.

Habib Hoca Mahallesinde devam eden asfalt çalışması ve Şehsuvarbey Mahallesinde devam eden kilit taş çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN; “Şehrimizde tamamı 157 kilometresen oluşan yeni şehiriçi içme suyu şebeke hattı döşemesi gerçekleştirildi. Kazılar esnasında bozulan yolların tamiratı için ekiplerimiz özellikle ana güzergahlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Mühendislerimizin çalışmalarıyla gerekli görülen yerlere cadde ve sokaklarda asfalt ve kilit taş kaplama işi yaz boyunca devam edecektir. Bu işi yaparken hem ekonomik, hemde bütçemize uygun hareket etmeye gayret gösyeriyoruz. Bu da belediyemizin tasarruf örneklerindendir” dedi.

Uzunköprü Belediyesi Çöpköy mahallesindeki yolların parke taş çalışmasına devam ediyor.
Çöpköy Mahallesi Değirmen Sokakta devam eden çalışmalarda 500 metrelik kısmı parke taşlarıyla kaplanıyor.

İçme Suyu Şebeke Hattı İnşaatı çalışmaları kapsamında şehrimizin ulaşım yollarının tamamında kazı çalışması yapılarak yeni su borularının yer altına indirilme işleminin %75'lik kısmı tamamlanmıştır.

Bozulan yollarımızın onarım çalışmaları planlı bir şekilde gerçekleştirilmekte olup, 04 Ağustos 2017 Cuma günü Anabacı caddesinde yol ve tretuar çalışması ile yeni su borularının abone bağlantıları yapılacaktır.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Cumhuriyet Mahallesi’nde asfalt çalışmaları devam ediyor.

Bilindiği üzere şehrimizin şehiriçi içme suyu şebeke hattı inşaatı çalışmaları sırasında yaklaşık 115 km şebeke borusu döşenmiştir. Şebeke borularının döşenmesinin ardından abone bağlantıları bitirilen cadde ve sokaklarda asfalt ve parke taş tamirleri de devam etmektedir. Tamir ve bakım çalışmaları su şebeke inşaatı ile koordineli olarak ve ayrıca trafik yoğunluğunun fazla olduğu ve eğimli yapıya sahip sokak ve caddelerde öncelikli olarak devam etmektedir. 

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü