Su İşleri Müdürlüğü

su kesintisi

icme suyu proje sona gelindi

          İlçemizde devam etmekte olan içme suyu şebeke çalışmaları kapsamında Kırcasalih’ te bulunan terfi merkezi ve su toplama depoları yenilenmiş olup; yarınki yapılacak olan çalışmadan sonra devreye alınacaktır. Akabinde Scada sistemi debimetre odaları ve klor bakiye odaları da aktif olarak kullanılmaya başlanacaktır.Proje kapsamında hdpe boru ile yenilenen 4500 metre su isale hattında yapılacak olan bağlantılar için önümüzdeki günlerde planlı olarak tekrar su kesintisi yapılacak ve içme suyu inşaatı sona ermiş olacaktır. Yeni şebeke abone bağlantıları tüm hızıyla devam edecektir.

  

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhuriyet Mahallesi sanayi sitesi karşısında ikamet eden su abonelerine tebliğ edilen formlardan süresi dolan ve malzemelerini temin eden abonelerin yeni şebekeden bağlantıları 14 Haziran 2017 Çarşamba günü itibariyle Belediyemizce ücretsiz olarak yapılmaya başlanmıştır.

Abone bağlantılarını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, şimdilik yeni ve eski şebeke hattını bir arada kullanarak geçmiş yıllarda özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırıyoruz. Bir yandan kademeli olarak abone bağlantılarını, diğer yandan da şebeke hattının tamamlanması için büyük uğraş veriyoruz. En büyük yatırımımızda yanımızda olan ve bizleri anlayışla karşılayan ilçe halkına teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Uzunköprü Belediyesi İçme Suyu Şebeke İnşaatı çalışmaları 09-15 Ekim tarihleri arasında Atalar Caddesi ve Hayrabolu Caddesi'nde devam etmektedir. 

 

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü