UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ‘TAŞKINLARA DİRENME (Flood Resilience)’ PROJESİ KAPSAMINDA DERELERİN TEMİZLENMESİNE GEÇİLECEK.

Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2. Teklif Çağrısı kapsamında desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi ve Dimitrovgrad Belediyesinin işbirliğinde uygulamasına başlanmış olan ‘FLOOD RESILIENCE / Sınır Ötesi Bölgelerdeki Nehir Havzalarında Sele Karşı Direnç İçin Ortak Girişimler Projesi – TAŞKINLARA DIRENME” isimli ve CB005.2.11.113 sayılı proje kapsamında Uzunköprü çevresindeki derelerin temizliği yapılacaktır. Flood Resilience Projesi  kapsamında 30/06/2020 tarihinde yayınlanmış olan Supply of specialized equipment adlı ve SUP-113-Uzunkopru-PP2 No’lu ihale sürecini başarıyla tamamlamış ve 21/08/2020 tarihinde  Sözleşmesi imzalanmıştı.

Flood Resilience Projesi kapsamında Uzunköprü çevresindeki derelerin temizliği için iki özel ekipmandan biri olan PALETLİ EKSKAVATÖR alınmıştır. Diğer ekipman olan LASTİKLİ YÜKLEYİCİ’nin yakın zamanda temin edilip, planlanan derelerin temizliği sağlanacaktır.