GenelHABERLER

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Büyük Bir Coşku ile Kutladık

Uzunköprü Belediyesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Başkanımız Özlem Becan’ın katılımıyla kadın personelimizin kahvaltı etkinliği ile başladık. Uzunköprü’ye hizmet etmek için emek harcayan, belediyemizin çeşitli birimlerinde aktif bir biçimde çalışan kadın personellerimizin 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü coşku ile kutladık. Uzunköprü Belediyesi Cumhuriyet Park’ta gerçekleştirdiğimiz etkinlikte ortaya sıcak görüntüler çıktı. Başkanımız Özlem Becan, yaptığı samimi paylaşımda “Güne bu şehri emekleri ile güzelleştiren yol arkadaşlarım, belediyemiz kadın personeli ile bir arada başladık. Söz konusu Uzunköprü olunca bitmek bilmeyen gücümüzle, birlikte gidecek daha çok yolumuz var” dedi.

Günün devamında Başkanımız Özlem Becan Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimci kadınları ile bir araya gelerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadınların ekonomik özgürlüğe ulaşması konusuna gösterdiği önem ile bilinen başkanımız, gerçekleştirilen etkinliğin ardından “Üreten elleriyle, aydınlık yüzleri ile geleceğimize ışık tutan, umudu her gün yeniden yeşerten güzel kadınlarımıza bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da her daim destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkanımız Özlem Becan’ın şehrimizin girişimci kadınları ile gerçekleştirdiği buluşmanın arından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle bir araya gelen Kavakayazma Köyü’müzün kadınları ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Uzunköprü Belediyesi Çocuk Gündüz Bakımevi’mizin Kıymetli Miniklerinden Başkanımıza Büyük Sürpriz
En fazla gurur duyduğumuz projelerin başında gelen Atatürk Kültür Merkezi’mizde bulunan Çocuk Gündüz Bakımevi’mizin kıymetli minikleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Başkanımız Özlem Becan’ın Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamak için sevimli bir sürpriz yaptı. Başkanımızın çalışma odasına ani bir ziyarette bulunan çocuklarımız, Başkanımızı oldukça mutlu etti. Ziyaretin ardından sosyal medyada yayınlanan videoda ortaya oldukça sevimli görüntüler çıktı. Başkanımız Özlem Becan yaptıpğı sosyal medya paylaşımında “Çocuklarımdan kendileri kadar güzel bir sürpriz! Ellerinde çiçekler, Başkan ablalarının Kadınlar Günü’nü kutlamak için çıkagelmişler.
Onlar geleceğin güçlü kadınları, öğretmenleri, doktorları, avukatları ve ressamları. Yüzlerindeki gülümsemenin sebebi olmak, belki de yaptığımız en güzel işlerden biri” diyerek mutluluğunu takipçileri ile paylaştı.

8 Mart’ta Cumhuriyet Meydanı’na Kadınların Sesi Hakim Oldu

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Cumhuriyet Meydanı’mızda Uzunköprü Kent Konseyi Kadın Meclisi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları ve Uzunköprü’müzün güçlü kadınları ile yine omuz omuzaydık. Başkanımız Özlem Becan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen programda kadınlar, her türden ayrımcılığa ve şiddete karşı seslerini bir kez daha yükseltti.  Sivil toplum kuruluşlarından birçok kadının fikirlerini özgürce ifade edebildiği etkinlikte yaptığı konuşmada Başkanımız Özlem Becan “Mücadelemiz, tüm kadınların özgürleşmesi, her türlü korku ve baskıdan kurtulması içindir. Eşit bireyler olarak toplumumuzu var etmeye, kendimizi geliştirmeye, kariyerlerimizde üst basamaklara tırmanmaya devam edeceğiz. Biz kadınlar her türlü önyargıyı yıkmak için yola çıktık. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü bizim mücadelemizin ve azmimizin en önemli sembollerinden biridir. Bu özel günde bizim burada olduğumuz gibi dünyada ve ülkemizde tüm kadınlar bir arada. Her zorluğa karşı dik duruşumuzla, birbirimize bağlılığımızla ve mücadelemizle Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımak için hep birlikte ilerliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kadınlar, ellerinde toplumsal bilinç oluşturmak için üzerinde anlamlı mesajlar bulunan afiş ve pankartlar ile Gazi Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Sloganlar, şarkılar ve alkışlar eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüş Uzunköprü Belediyesi Atatürk Parkı’nda günün anlam ve önemine uygun olarak mor balonların gökyüzüne bırakılması ile son buldu. Gerçekleştirilen yürüyüş etkinliğinin ardından Başkanımız Özlem Becan yaptığı sosyal medya paylaşımında Sadece bu şehrin değil, ülkemizin de geleceğinde kadınlarımızın mührü olsun diye birlikteliğimizden aldığımız güçle ilçemizin her yanına emeğin, sevginin, kararlılığın ve umudun izini bıraktık” dedi.

Kadının Rengi Temalı Sergi Uzunköprü Belediyesi Atatürk Parkı’nda Sanatseverler ile Buluştu

Uzunköprü Belediyesi olarak verdiğimiz ücretsiz sanat kurslarında öğrenim gören vatandaşlarımızın ürettikleri sanat eserleri ile düzenlenen Kadının Rengi temalı sergi, şehrimizin sanatseverleri ile buluştu. Başkanımız Özlem Becan’ın katılımı ile açılışını gerçekleştirdiğimiz sergi, şehrimizin kadınlarının büyük beğenisini topladı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Uzunköprü Belediye Refik Martin Konferans Salonu’nunda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu söyleşi, Doçent Doktor Tülay Demiralay tarafından gerçekleştirildi. Türkiye’de ve dünyada kadınların yaşadığı sorunlar, ayrımcılık ve şiddet detaylı olarak değerlendirildi.

Başkan Becan’dan Kadın İşçilere 8 Mart Sürprizi
Trakya’nın tek kadın Belediye Başkanı Özlem Becan Çöpköy Mahallesi’nde bulunan tekstil fabrikasını ziyaret etti. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tekstil fabrikasında çalışan emekçi kadınlar ile bir araya gelen başkanımız emekleri ile kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadınlarımıza karanfil hediye etti. Başkanımız Özlem Becan sosyal medyada yayınladığı video paylaşımında “Hatırlanmak hele de böyle bir günde çok güzel” dedi, içlerinden biri. Oysa ayrı ayrı tınıları vardı her birinin, onca makine gürültüsünün ve kalabalığın arasında bile fark edilebilen” diyerek günün anlam ve önemine vurgu yapan düşüncelerini belirtti.