GenelHABERLER

Başkanımız Özlem Becan Öncülüğünde Halk Ekmek Projemizi Hayata Geçirdik

Ülkemizin içerisinde bulunduğu ağır ekonomik koşullar halkımızın belini büküyorken, beslenme, barınma, ısınma gibi temel ihtiyaçları karşılamak dahi giderek zorlaşıyorken halkın belediyesi olarak vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek adına tüm gücümüzle çalışıyoruz. Artan maliyetler sonucunda ekmeğin fiyatının 3 liraya yükselmesiyle Başkanımız Özlem Becan’ın öncülüğünde taşın altına elimizi koyarak Uzunköprü Belediyesi Halk Ekmek Projesi’ni hayata geçirdik.

Ekmek; kültürümüzde büyük bir yeri olan, her sofrada bulunan, temel besinlerimiz arasında olarak her kesimden insanımızın olmazsa olmazı bir gıda ürünü. Ekonomik zorluğun giderek derinleştiği bugünlerde halkımızın ekmeğe ulaşımını kolaylaştırmak ve biraz olsun ekonomik fayda sağlayabilmek için kollarımızı sıvadık. Bunu yaparken elbette fırıncı esnafımızı düşünerek bir planlama gerçekleştirdik. Başkanımız Özlem Becan şehrimizde her gün ekmek üreten, emekçi fırıncı kardeşlerimiz ile ayrıntılı görüşmeler yürüttü. Yaptığımız ayrıntılı görüşmeler doğrultusunda fırıncı esnafımızı güç duruma düşürmeden fakat aynı zamanda halkımızın hesaplı ekmeğe ulaşmasını sağlama yolunda anlaşmaya varıldı.

Varılan anlaşmalar sonucunda Uzunköprü Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Kademe Amirliği tarafından imal edilen Halk Ekmek Satış Noktamız Uzunköprü Belediyesi Atatürk Parkı önünde bulunan boş alana yerleştirildi. Satış noktamızın kurulum faaliyetlerini hızlı bir şekilde tamamlayarak Halk Ekmek Satış Noktası’nı halkımızın hizmetine sunduk.

Ekmek fiyatına gelen yeni zamlar ile birlikte somun ekmeğin fiyatı 3 TL’ye yükseldi. Uzunköprü Belediyesi olarak bu duruma seyirci kalmayarak günlük, taze ekmeğin fiyatını 2.40 TL olarak belirledik ve halkımıza sunduk.