DAHA TEMİZ BİZ UZUNKÖPRÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bir yandan günlük temizlik faaliyetlerine aksatmadan devam eden Uzunköprü Belediyesi ekipleri diğer yandan belirlenen program dahilinde mahallelerde temizlik çalışmasını sürdürüyor. Uzunköprü Belediyesi periyodik olarak çöp toplama, mıntıka temizliği, konteynerlerin çevresine bırakılan çöp ve atıkların kaldırılması çalışmalarının yanı sıra tüm mahallelerde detaylı temizlik çalışmasını sürdürüyor.

İlçemizde bulunan çevre ve görüntü kirliliğine yol açan, vatandaşlarımızın yaptığı tadilat-tamirat işleri sonucu ortaya çıkan çöpleri ve program dahilinde periyodik olarak yapılan işlemlerde toplanan çöpler ve atıklar belirlenen transfer alanına götürülüyor.

Tam kapanma uygulamasını fırsat bilen Uzunköprü Belediyesi ekipleri sürekli sahada ve İlçemizin temizliği için yoğun çaba harcıyor.

Temizlik çalışmaları için Belediye Başkanı Özlem BECAN “ Tam kapanmayı tam anlamıyla fırsata çevirdik. Her mahalle, her cadde ve her sokağa girdik. Ekip arkadaşlarım sürekli saha da İlçemiz için çalışıyor. Vatandaşlarımızın gözünden kaçmayan temizlik çalışmalarımız memnuniyet ile karşılanıyor. Her gün durmadan çalışan emekçi arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim. Uzunköprü hepimizin. Temizlemek bizim görevimiz elbette fakat çöp hepimizin sorunu ve sorumluluğudur. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olarak bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Daha temiz bir Uzunköprü için herkes üzerine düşeni yapmalı” şeklinde konuştu.