Uzunköprü’de cadde ve sokak tabelaları yenileniyor

Uzunköprü Belediyesi tarafından ilçe genelindeki cadde ve sokak tabelalarının ve bina numaralarının yenilenmesi çalışmalarına başlandı.

Şehri estetik açıdan güzelleştirmeye yönelik, geride bıraktığımız çalışma yılı içerisinde tamamlanan asfalt ve kilit taş çalışmalarının devamı niteliğindeki projede; Uzunköprü Belediyesi
İmar ve Şehircilik müdürlüğü tarafından eskiyen ve işlevini yitiren cadde ile sokak tabelaları sökülerek yerine yenileri monte edilecek.

Edinilen bilgiye göre ihale sürecinin sonlandırılmasının ardından hızla başlatılan çalışmaların, elektronik ortamda işaretleme aşamasında olduğu ve projenin yıl sonuna doğru tamamlanacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan;“ İlçemizin çözülmeyi bekleyen en önemli sorunlarından biri olan yol sorununu geçtiğimiz yıl başladığımız çalışmalarla; ana arterlerde çözüme kavuştururken diğer kısımlarda da aciliyet durumuna göre büyük ölçüde tamamladık. Bu sezonda planlama dahilinde yapacağımız yol yapım ve kilit taş döşeme çalışmalarımız da önünüzdeki günlerde başlayacak. Tüm bunlarla eş zamanlı olarak da ekiplerimiz sokak ve cadde tabelalarımızın yenilenmesi çalışmalarına başladılar. İlçe merkezimizi estetik açıdan oldukça iyi bir görünüme kavuşturacak çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımız ayrıca aradıkları adresleri kolaylıkla bulma imkânına kavuşacaklar, olası acil durumlarda itfaiye ve ambulans gibi ilk müdahale araçları en kısa sürede o yere ulaşacaklar ve aynı zamanda kolayca adres değişikliğini yapabileceklerdir” ifadelerini kullandı.