Ediz MARTİN

Uzunköprü Belediye Başkanı

1986 yılında Uzunköprü’de dünyaya gelen Ediz MARTİN, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Uzunköprü de tamamlamıştır. Trakya Üniversitesi Elektrik ve Elektronik bölümünden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme ve İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi alanlarında eğitimine devam ederek, kamu hizmetine olan bakış açısını geliştirmektedir.

Uzunköprü Belediyesi’nde 14 yıldır teknik personel ve yönetici olarak görev yapmış, yerel yönetimlerdeki tecrübesini adım adım artırmış, yerel yönetimlerdeki uzun soluklu tecrübesini, eğitim altyapısı ve idealleriyle birleştirip onurlu bir Türk genci olarak, Atatürkçü düşünceyi yürekten benimsemiş, bu düşünceyi toplumun refahı ve ilerlemesi için kılavuz olarak görmüştür.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimde Belediye Başkanı olan Ediz Martin Cumhuriyet değerleriyle sıkı bir bağlılık içinde, Uzunköprü halkına hizmet için çalışmaktadır.

Evli ve bir çocuk babası olan Ediz Martin, aile değerlerine verdiği önemi ve ailesinin sağladığı destekle birlikte özel ve iş yaşamını başarıyla dengelemektedir.